Pogledaj jedan post
Old 29.09.2004., 16:09   #20
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Nisam mama , ali nisam ni tako davno izasla iz skole

Mislim da je prebacivanje u ta zadnja dva razreda blesavo, pa sto ima veze sto su najgori razred na skoli (i mi smo bili), vazno je to da je ona s tim ljudima vec 6 godina i sigurno osjeca neko zajednistvo sto je IMO u njenim godinama najvaznije.
Unistavati to zajednistvo kontra njene volje i smjestati je u novu zajednicu da bi udovoljili vlastitom hiru mi se cini malo bezobrazno.
Pitanje je što je važnije - pustiti dijete da se dobro osjeća u buntovničkoj zajednici ili ga smjestiti negdje gdje će bolje učiti - jer ocjene su ključne za daljnji upis?

Ono što sparkica nije rekla je s kakvim ocjenama joj dijete prolazi. S peticama ili s dvojkama? Ako se dobro sjećam, za srednju nema prijemnih nego se samo gleda prosjek. Tako da ako ima petice, preseljenje i nije tako bitno - osim ako joj se stvarno ne stvaraju rupe u znanju, a profesori pišu ocjene reda radi.

O poštovanju volje djeteta:
Da bi se i to ubacilo u jednadžbu, sparkica treba sjest sa kćerkom i objasnit joj cijeli problem - što ju muči i zašto? Zašto su znanje i ocjene bitni? (za početak, upis u srednju po izboru. Ima li mala već neke želje ili planove po tom pitanju - ili nije uopće o tome razmišljala?)

Možda se cura, nakon što razmisli, predomisli. A možda i ustraje u svom. Tu dolazi _pravi_ test poštovanja volje djeteta - ako je to uopće sparkičin plan.
Kesten is offline  
Odgovori s citatom