Pogledaj jedan post
Old 21.07.2010., 00:31   #12
Priznavanje uvjerenja

Zivim i radim kao nastavnik u Dubrovniku i ove godine sam morao polagati pedagosko-psiholosko-didakticko-metodicku grupu predmeta. S obzirom da PMF Split isto nije organizirao, vec najblizi Zadar (5-6 sati voznje) odlucio sam se upisati tu istu grupu predmeta na PMF-u u Mostaru. Nazvao MZOS i isti nisu vidjeli prepreke da se to ne prizna iako nisu ni odlucno rekli da ce se 100% priznati (ali sto je kod njih 100%). Uglavnom, diplome (Mostarsko sveuciliste) bilo koje vrste uredno se priznavaju bez ikakvih problema.

Postoji agencija ENIC koja se bavi priznavanjem visokoskolskih kvalifikacija i danas ih zovem da potvrdim popis dokumenata koje je potrebno poslati. S druge strane dobivam pomalo otresit odgovor da se oni ne bave s priznavanjem pedagosko grupe predmeta, ne znaju tko to radi, a uvjerenja su da se to ne moze priznati!!
Apsurdna situacija jer priznavaju diplome studija cije kolegije drze ti isti profesori ali ne priznaju tu grupu predmeta...
Pisao sam MZOS-u, a zanima me ima li netko neko rjesenje? Smatram da bi neka visokoskolska ustanova u Hrvatskoj mogla priznati spomenute kolegije kad iste ustanove priznaju ispite prilikom prijelaza s drugog ucilista...

Vise ne znam sto raditi, a svaka pomoc je dobro dosla. Hvala
Zjena is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction