Tema: Lambda sonda
Pogledaj jedan post
Old 15.12.2011., 22:29   #19
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
sa 99% sam siguran da ti negdje motor vuče falš zrak (niti neznam koji je auto u pitanju).

plavi dim kod paljenja je znak istrošenosti motora (možda i samo gumice na ventilima), nema veze sa EGR-om a pogotovo nema veze sa nikakvom turbinom, sve i da ju imaš na autu.

zbog falš zraka su ti pomaknute mape ubrizgavanja i to je jedan od razloga veće potrošnje, makar ovo i nije strašno.
moraš naći gdje pušta zrak, onda voziti na benzinu da se mape poslože i onda ponovno podešavanje plina.
Auto je golf 4 1,6 8v benzin. I ja sumnjam na falš zrak, samo ne znam gdje je najkritičnije mjesto. Slušanjem ne mogu ništa otkriti, jedino znam da nije najbolji spoj na crijevu koje spaja odušak motora koje ulazi u crijevo za usis zraka (smeta li ako tu ulazi još zraka). Je li moguće da uvlaći još zraka negdje na usisnoj grani i kako najlakše utvrditi (prskati s nečim ili???).
Za dim se ne brinem jer katalizator ni lamda ne radi optimalno dok su hladni, a ulje ne troši, ubrzo nestane dima. Postoji taj kompresor koji uzima zrak iz kučišta filtera zraka i upuhiva ga u auspuh (radi boljeg rada katalizatora) koji ne radi uvijek, a primjetio sam da se pali kad je motor hladan.
U mape ubrizgavanja se baš ne razumijem, je li trebam otići u servis i podesiti to ili će se same posložiti (mislim na benzinski ecu) a onda podesiti plin?
jerko2 is offline  
Odgovori s citatom