Pogledaj jedan post
Old 13.01.2012., 11:38   #20
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kak misliš VEĆ nakon 2,5 sata budnosti, ja sam svog u toj dobi uspavljivala nakon sat, maksimalno sat i 15 min budnosti. tako bi počeo pokazivati znakove umora.

sad će za tjedan dana 4 mjeseca, počeo je zvjerati u ruke, okolo, svašta, zeznulo me što sad više ne mogu skužiti znakove umora.



nikako
ako u toj dobi beba nije odspavala pošteno u tri sata od hranjenja do hranjenja jedino što preostaje je nošenje jer beba postane razsražljiva i cendrava jer je preumorna. moj postane cendrav i ako je između dva hranjenja spavao pola sata ili 40 min. onda kad se probudi bude ok 15-20 min i nakon toga počne zavijanje, koje samo nošenje riješava. a leđa mi mogu otpast do sljedećg hranjenja.
100% sam sigurna da uz pravilan raspored hranjenja i spavanja dijete moze biti sretno i zadovoljno. Tek kad se uspostavi red u tome mozete poceti eliminirati ostale razloge zasto dijete cendra ,place hoce da se nosi itd.
Ne biste vjerovali ali dijete zna cendrati iz dosade, prevelike stimulacije, previse slika u glavi itd.

Moj pisonja rijetko place ali mi smo u ritmu. u periodu kad ne spava izmedju hranjenja mi se igramo pricamo ,vjezbamo, gledamo igrackice, ponekad plesem s njim u glavnom smo aktivni a te aktivnosti ga umaraju i nakon 2,5 sata sam zaspe.
Malo je u lezaljci na kojoj mu vise razni rekviziti, sjedim s njim pricam mu, dam mu da dotice igracke, sviramo na sviralici, on po njoj lupa rukicama, poticem ga da rukicama osjeti svoje tijelo, koljena lice itd.

Malo ga stavim na kauc pa mu listam slikovnicu ,ne kuzi naravno nista ali gleda slike i boje ja mu pricam. Naravno kad ga spustim da i on zaplace ali mu gotovo uvijek odvucem paznju sa necim ...

Poslije kupanja nema igranja vec samo lagano mazenje dok ne delete-a slike iz glave od dana i u miru ne zaspe.
Primjetila sam kad je previse stimuliran, kad nam dodju gosti i kad ga svi natezu da teze zaspe vrti se ,muci se itd.

Priznam sa prvim djetetom sam sve krivo radila, nisam znala, bilo je tesko nije spavao nosali smo se bila sam umorna nervozna.. sad tek vidim koliko je sve drugacije i ljepse kad je uskladjeno..

pozz
Private Dancer is offline  
Odgovori s citatom