Pogledaj jedan post
Old 19.12.2016., 18:09   #62
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Jel to onda zbilja najbolja klima ako će te ulijenit i neće te nagoniti na rad, inovacije i razvitak? Ako ćeš čitavo ljeto od 9-17, odnosno najproduktivniji dio dana-provesti izležavajući se u hladu? Je ako gledaš jednodimenzionalno, ako gledaš širu sliku, odgovor je očigledan

Pa šta fali ljenčarenju i uživanju ?Pa svaki normalan čovjek želi da uživa i da što manje radi.Šta rade indijanska plemena u amazoni ili kalahariju ?Najveći dio svog života uživaju ,a šta mi radimo ?Najveći dio svog života robujemo..Bušmani ne poznaju novac jer novac tamo ne postoji.Samim time ne postoji ni kriminal ni zlo.On ako je gladan ode do najbližeg grma ili stabla i ubere si plod i to je to ,a ja se moram ubijat 8 sati da pojedem nešta.Ne mogu čak otići recimo u šumu negdje da živim odvojeno od sviju jer će me strpat u zatvor.Treba mi građevinska dozvola da sagradim šupu usred šume gdje nikom ne smetam.Ako uberem neku zaštićeni biljku bolje da sam čovjeka ubio i pojeo s obzirom kakva me kazna onda čeka.
Tako da ja tebe pitam šta fali takvom životu?Pa to i je pravi prirodni i originalan način života.
Cijelo vrijeme spominjete "civilizaciju" i njezina "dobra" ali šta je ikome dobro ona donijela ??Sve prirodne urođene sposobnosti,čula i povezanost s prirodom izgubili smo zbog civilizacije i rada.Što manje radiš dulje ćeš živjeti.Ovdje ako nekome spomeneš da ne voliš radit odmah te prozovu neradnikom.Eto koliko je narod zadrt i primitivan kad ti zavidi na tome što voliš ljenčariti i uživati.Svaki čovjek ima pravo na slobodu,uživanje i ljenčarenje.
WuYa is offline  
Odgovori s citatom