Pogledaj jedan post
Old 31.12.2006., 11:17   #105
Quote:
Ivan B. kaze
no mene muci jedna stvar, vecina ljudi vrlo rano prijede na el gitaru, koliko bi bilo dobro vjezbati na akusticnoj/klasicnoj pa onda prijeci na el. gitaru? naravno to ne znaci da cu akustaru prodati i nikad vise svirati.
ja bih htio bar 5 god sveukupno uciti na klasicnoj da naucim sve trikove i majstorije. i naravno da donekle steknem vjestine koje se steknu u glaz. skoli.
s obzirom da na akustari treba vise znanja, spretnosti i vjstine da to zvuci izvrsno.
jos samo da dodam, po meni prelazak ne elektricnu gitaru ne znaci nikakav napredak sto se tice znanja sviranja, mozda upravo suprotno..
Nemora biti. El. gitara se naveliko razlikuje od akustare. Na akusticnoj je pozeljno svirati cim vise zica za lijepsi zvuk stoga se uce i neki tezi hvatovi i dobiva se savitljivost i preciznost prstiju, a s druge strane na el. gitari vjezbas
prvenstveno brzinu sviranjem solaza (pogotovo ako si metalac, oni imaju najbolje solaze).
Ali se u potpunosti slazem da treba poceti na akustari. Znam neke punkere koji od prvog dana sviraju na elektricnoj. Sviraju vec tri godine a nemaju ni sluha za ritam ni tehniku. Zamo povlace po nekim peticama...
d._m. is offline  
Odgovori s citatom