Tema: Klima
Pogledaj jedan post
Old 22.05.2010., 22:35   #13
Quote:
ne...znalica! kaže: Pogledaj post
kad smo kod klima...sezona pocinje treba se pripremiti, auto star 10 god. nikada nis cackano oko klime (kuc-kuc) ali nekako me ono dezinficiranje kanala zraka pati. ima tko iskustava s tim, cdrw vidim isto imas dosta godina stare klime, kakava iskustva s dezinfekcijom, kako, s cim, gdje...?...dali uopce?
Pa ak ne smrdi - ne kemijaj. Interesantno je da recimo kod staraca od moje žene klime rade non stop - ljeto/zima - whatever. Gase ih na taj način da ventilaciju stave na nulu a ne da isključe onaj gumbić koji svijetli. I jasno smrde. Moje klime nikad ne rade zadnjih 10 minuta prije nego što ću stići na odredište. I nikad ne smrde. Nikad ih nisam dezinficirao niti bilo što slično.

Dakle - kak se odnosiš prema njoj (osuši je, mjenjaj filtar, nedaj gljivama da se razmašu ....) tak će ti i biti.

Ak već moraš dezinficirat klimu - e onda u servis. Pjene su općenito polovično rješenje - treba ti UVC svijetlo i ozon. Ako se ispravno napravi dezinfekcija je trajno rješenje (pogotovo na starim autima koji još nisu koristili pićkaste reciklirajuće plastike koje su porozne i koje su IDEALNO stanište za gljive, mikrobe, micelij i slično).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom