Pogledaj jedan post
Old 12.12.2007., 00:17   #2
Veliki Kusturica
•• Emir Kusturica je bio filmski redatelj desetljeæa, veliko je ime svjetskog filma. On je odavno priznati i poznati graðanin svijeta, a po njemu pljuju i udaraju oni koji se ne snalaze ni u sarajevskoj ulici u kojoj žive. Oni nikad neæe biti ni graðani Sarajeva u koje su se doselili tko zna odakle, a kamoli da æe postiæi ono što je uspio veliki redatelj Emir Kusturica.

Zijah je èudo
•• Zijah Sokoloviæ je èarobnjak koji na ex jugoslavenskim prostorima, po meni, najbolje vlada zanatom. On je toliko uradio na sebi koliko nije na desetke glumaca zajedno. Njegove predstave su velièanstvene, on neprekidno glumi, on se stalnim treninzima toliko usavršio da je to fantastièno. On je èudo!

Volim Šerbedžiju
•• Mnogi su mi zamjerili, èak i neki èlanovi moje obitelji, kad sam 1992. godine zagrlio Radu Šerbedžiju, kad smo zapjevali: Neæu da pucam u druga svog! Volim Šerbedžiju, najveæeg hrvatskoga glumca . Pred kim da krijem da ga volim i da ga silno cijenim. Pred bijedom i jadom koji mu je osporavao da je najbolji. Samo zato jer je Srbin. Ne dam na Radu, znam ga u dušu, znam koliko je velik èovjek. A da je veliki glumac, to znaju i oni koji mu to ne priznaju... I koji meni zamjeraju što kao Hrvat iz BiH kažem uopšte umjesto uopæe. I njima je veæa uvreda kad me èuju da kažem uopšte nego da im kažem: Gonite se u pet pièaka materinih! Bijedno, jadno...

Bratiæ Zlatko
•• Moj bratiæ Zlatko Pejakoviæ poèeo je kao glumac u Osijeku. A ja kao solist u sastavu Veziri. Sreæom, po mene i njega, da smo zamijenili uloge. Da sam ja otišao u glumce, a on u pjevaèe. Zlatko mi je ko brat roðeni. Volim ga, velik je. Ne samo kao pjevaè...
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom