Pogledaj jedan post
Old 18.02.2012., 22:01   #361
zanima me je li itko imao slican problem jer ne znam sta da radim.

u prvoj polovici prosinca (2011.) sam na desnoj dojci iznad bradavice primijetila crvenilo i vrlo blagu oteklinu. to tjedan-dva uopce nisam osjetila pa sam ignorirala, ali onda je pocelo boljeti. oteklinu vise nisam mogla primijetiti, ali je i dalje bilo crveno. bol sam osjecala dubinski iza bradavice i iznad te otekline, pa i malo ispod pazuha. ponekad bas probadanje, ponekad kao da pece, sijeva. bol se javljala kod najjednostavnijih aktivnosti kao sto su vadjenje vesa iz masine i cijedjenje moco krpe na kanti. bez neugode nisam mogla ni dohvatiti casu preko stola.

krajem 12. mjeseca sam u suncu obavila ultrazvuk koji je bio uredan, tek neki reaktivni cvoric pod desnim pazuhom.

onda sam s uputnicom (uputna dijagnoza mastitis susp.) za onkologa isla na onaj odjel za bolesti dojke na rebru (bijela zgrada u podrumu), medjutim administratorica me nije htjela naruciti jer se na uzv ne vidi nikakva masa i nemam povijest bolesti. onak', jbt, ispada da moram imati rak, a kako da znam imam li ga ako me nece primiti?

uplasena i u neznanju, pomisljam na upalni rak dojke.

dobila sam antibiotik, cefalin, dva grama dnevno kroz osam dana. od toga prakticki nikakve koristi. to moje se postupno malo ublazilo, ali mi se cini da je samo od sebe, a ne od antibiotika. i dalje nije u potpunosti nestalo.

moj lijecnik opce prakse mi u par navrata govori da ne zna ni sam pa mi malo govori neka opet odem pa mi malo govori neka ne idem i neka cekam i u principu navija za to da sve to pustim i neka samo mazem jer mi je koza suha. ali ne uspijeva me umiriti. iako ne volim ici bezveze pa da me ismiju jer mi ''nije nista'' (doduse, bolje i to nego da mi je ''nesto'').

to na dojci je sada, kako sam vec rekla, nesto bljedje (pod odredjenim osvjetljenjem se ni ne primijeti), a boli manje i rjedje, iako me ponekad bas neugodno presijece. nije to neka jaka bol, ali je neugodna, nikad nisam imala probleme s dojkama pa mi je to sve jako cudno.
vec tjednima ujutro bude jedva primjetno i malo ruzicastije (ali blijedo, a ne izrazito ruzicasto kao u pocetku), a popodne postane nesto izrazenije i smedjkasto, slicnije boji bradavice. vadjenje vesa iz masine i cijedjenje krpe prolaze bez problema , ali me dojka zaboli ako miksam mikserom, tucem sjemenke u muzaru ili nosim nesto tesko. ponekad sijevne sama od sebe. sad sam smirenija (u pocetku me morio smrtni strah), ali nije mi svejedno. manje mislim na to, ali sva se zgrcim kad se sjetim ili kad se pogledam u ogledalo.

napominjem da ta dojka nije toplija od ''zdrave'' dojke, nisam imala nikakav iscjedak i bradavica nije uvucena i opcenito se ne razlikuje od druge. takodjer, taj tamniji dio nije osjetljiv na palpaciju. jedino sam skuzila da ta dojka kao da visi maaaalo vise od druge, ali to je vjerojatno zato sto sam ih prvi put u zivotu posteno pogledala.

kaj sam ono htjela… da… koji mi je vrag?

sorry na plahti, hvala na paznji i sretno svima!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom