Pogledaj jedan post
Old 04.09.2009., 08:51   #20
Quote:
Rinnma kaže: Pogledaj post
Ma dobro krivo sam rekao, ajmo ovako, ako ugasis svjetla, hoce li ti se potrosnja goriva znacajno smanjit? Nece bas, vozac stisce gas po navici, nije bas da po osjecaju moze regulirat u 200W izlaznu snagu motora. Dakle gorivo ce se spaljivat gorila svjetla ili ne, samo sto ce energija izgaranja otic negdje drugo. Koja je svrha gasenja svjetala u autu? Dulji vijek trajanja zarulja?

I dalje cekam justapixela da mi kaze koje zarulje koristi, takve kakve je on opisao bi i probao.
ma dobro, svi griješe čak i Bog ..

Hoće,sve se osjeti, a ako misliš da nije bitno što misliš o aerodinamici .. fizika je jasna. Istina je da uvijek imaš neki delta ali se osjeti. Trebaš shvatiti da se energija ne pojavljuje sama od sebe niti može nestati (osim u HEP-u i sličnim ustanovama). Štedne žarulje postoje 30 godina, mislim da je patent iz 72, a ja sam si napravio elektroničke prigušnice još dok sam bio mlad i glup .. i daylight fluo cijevi .. jako dobro za rasvjetu. Uzmeš 56 W (150 cm) u kut stropa i cijela soba je usvijetlu. Sa elektroničkim prigušnicama možeš regulirati i intenzitet od cca 20 do 100% no ne treba se zafrkavati sa tim.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom