Pogledaj jedan post
Old 12.08.2012., 17:36   #6528
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
1. super ako je tome tako, ali onda se to tako ne piše, da pišete, o svom radu, u stanju ste napisati elaborati na 15 strana kako pritisnuti jedan gumb na tiskanoj pločici, a tu, ja sam barem tako shvatio, podcjenjujte rad ljudi u šumi, maltene na odeš i dođeš!
Ma gdje potcjenjujem? Samo sam napisao usporedbu proizvodnje cjepanice drva u usporedbi sa tim torificiranim gorivom. Necu sada pisati esej o rusenju drva. Ideja je bila pokazati kako to sa ekologijom nema veze. A onda kada moramo uvesti te bojlere (nadam se nikada) i kada ekipa predje na to onda ce se fino povisiti cijena goriva....pa se ti slikaj. Isto kao i LPG za aute....godinama 3.05kn/l i onda hopla vise nije

Inace to za tiskanu plocicu - prvo se trebas skolovati 5-6 godina pa skupiti 5-6 godina iskustva i onda za svaki proizvod koji razvijes potrosis mjesece ili godine da ga zgotovis - ovisnosti o kompleksnosti. Tako da ono...

Quote:
drva imam doma odaaaaaavno, bio sam sarkastičan!
a koliko kvadrata grijem, napisal sam i previše puta, ako ja moram sve pamtiti, bilo bi red da i inžinjeri zapamte poneki 'detalj', ovo s 1000kn si okači mačku o rep, jer se radi o zgradi i to nema veze sa centralnim na drva (zbog grijanih prostora odozdo i odozgo)
Ako ti zagriješ moju kuću kako je ja grijem za 1000 kn plina, zimi, e onda je to mission impossible 7
Pa ja tebe podrzavam. A ne mission impossible. Daj malo citaj sto je napisano. Kazem kako su drva jeftinija od plina i to sam potkrijepio racunicom. Evo npr ja se grijem sa cca 5m3 drva za kucu cca 65 kvadrata - to ti je 2000 kune i to kada zahladi pa ide do kraja 3 mjeseca. A stan to pozdere u 2.5 mjeseca i manje. Doduse, nije 65 kvadrata sve grijano jer nije centralno....no nije mi hladno nigdje.

Quote:
ovo oko ekologije, potpisujem, i meni se čini da bude to komplicirano, ali to nisam niti komentiral...
To bude skupo. Da nam pare uzmu. A ta cista i ekoloska Njemacka - idu gasiti nuklearke pa kompenziraju sa elektranama na ugljen dok ne sagrade vjetorelektrane na pucini i slicne spike. A okolne zemlje grade nove elektrane blizu granica sa Njemackom primarno za export u Njemacku. Kao sto su Njemci prebacili neke prljave tvornice u bivsi istocni blok (Poljska, Ruminjska, itd) pa imaju svoja cista sela sa leder hosenima, zelenim travicama i hladnom pivom a drugi grcaju u zagadjenju...
europe2seoul is offline