Pogledaj jedan post
Old 18.09.2010., 13:20   #129
Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post
Nikakav steznik netreba nositi posto nije problem u ligametarnoma aparatu nego u hrskavici patele i trohle na femuru najvjerovatnije. Elastični zavoj je jos gori jer obično vrši pritisak na patelu koja još jače struže. Treba izbjegavat klečanje i duboki čučanj. Kod vožnje bicikle sic mora biti visosko da se kod pedaliranja noga ne savija više od 80 stupnjeva. Plivanje je najbolje. Mikrofrakture i transpozicija hrskavice se može raditi ali su rezultati dvojbeni i nije baš da ih ortopedi vole raditi. Problemi kod poštede koljena sa vremenom obično sami prolaze kod mladjih ljudi no treba dugo vremena. Postoje i preparati koji se daju direktno u koljeno koji pozitivno djeluju na zglobnu hrskavicu. Raspitaj se kod svog ortopeda o tim preparatima pa da vidis sta kaze.
dijelim mišljenje...meni upravo sve trakice, steznici,pogotovo zavoji smetaju i boljelo me još više kad sam probala staviti bilo kakav steznik, na pola treninga sam morala skinuti...ali eto, svako individualno reaguje na sve, pa tako terapija koja je nekome dobra ne mora nužno biti dobra i drugome...
Ja za sad trpim bol, pa dokle ću izdržati, vidjeću...
amis is offline  
Odgovori s citatom