Pogledaj jedan post
Old 13.05.2014., 09:43   #50
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
nosorog, on je zainteresiran, znači ispunjava radne listiće samnom i zanima ga, nekad i previše. Voli da mu čitam, objašnjavam i zadajem zadatke.
Već je zacrtao da će ići u školu, cijelo ljeto će biti na otoku pa na jesen u školu, tako svima govori. Vrtićka psihologinja je rekla da je intelektualno na razini sedmogodišnjaka i da uopće nije emocionalno i socijano nezreo. Zbog čega sam i htjela odgoditi školu. Nisam stručnjak, ali sam paničar i nekako sam mislila da se još ne bi uklopio


Jedino što mi pada napamet da bi ga moglo mučiti ovo što je ethan navela, što će kasnije od prijatelja ući u ppubertet..
Ako je zainteresiran za školu i dobio je zeleno svjetlo što se tiče intelektualne, emocionalne i socijalne zrelosti onda je zaista samo vaša panika u pitanju .
To što ne zna vezati cipele nije uopće bitno, ostati sam doma je dosta bitno ako vam nitko ne može oko njega pomoći s čuvanjem kad se vrati iz škole ili nema produženog boravka.
Vjerujem da će sam naći ekipicu koja će mu odgovarati, bez obzira kakvog je karaktera, bez obzira je li plah ili otvoren.
Evo mene to muči kod moje, mada ona je zaista izraziti plaha no sve više uviđam da možda imam krivi dojam o njoj. U vrtiću je vole, pristupaju joj, ima prijateljice, igra se s njima (mada ima dana kad mi kaže da se ni sa kim nije igrala)...a ja i dalje mislim da ima slabije razvijene socijalne vještine i da bi ju (da ide na jesen u školu) razred "progutao", da se ne bi snašla. Istina je vjerojatno negdje u sredini.

Što se tiče ulaska u pubertet dečki ionako kasnije od cura ulaze u pubertet, kod cura je predpubertet već s 9-10 godina, kod dečki s 11-12..pubertet je malo kasnije. Ali ako gledam moju...visinom i težinom je već sad iznad prosjeka, što će tek biti kad krene sa 7 i pol u školu, pa prosječnog prvašića će u zubima moći nosit (zato ja i ne brinem o težini školske torbe ). U pubertet bi po tome ranije ušla, a hoće li to pratiti i emocionalna zrelost je pitanje.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom