Pogledaj jedan post
Old 25.03.2015., 09:30   #55
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Jbg. Po ovome sam i ja, onda, Druid.
A nisam L...
Ne, al' pazi ovo:

Quote:
Očito je odmalena indoktriniran u iznimno limitiranu i rigidnu falogocentričnu matricu.
How yes no.
Dječko dođe na podforum, vidi mojih pet poluzajebantskih postova gdje se više sprdam iz Fejsbuka i "identitarnog" konzumerizma nego iz ičeg drugog i onda krene s floskulama i to izvan svakog konteksta, pa ono, not sure if just he just out-trolled me ili što, ali čitajući ostatak forumskog opusa, ne bih rekao. Vidiš Apemante, to ti je suvremena "ljevica". Pročitali par pamfleta i misle da mogu predavati Derridu.

Quote:
U nju su ga uveli baba Krampača i pop Mato (ili neki malograđanski ekvivalenti), i ne može on pobjeći iz tog okvira jer ga kao takvog nije u stanju prepoznati.
Čekam tebe da me prosvjetliš.
"Baba Krampača" i "pop Mato" su stilske figure na razini "Građanske akcije" i samodopadnih NGO parazita, pa mi je to suludo i komentirati. Da ne govorim da je ova prva rasistička, kao što je rasistički i implicitni postulat (u prvom postu našeg junaka na ovom threadu) da su svi Hercegovci takvi kakvim ih opisuje naš intelektualac Outrage. "Mašala" je, pak, pozdrav iz islamske tradicije pa je naš Outrage u svojem glupom ahistorizmu pobrkao lončiće.

Što se tiče "okvira", bojim se da ovi koji se razmeću takvim gore stilskim figurama su ipak puno više u okviru nekih nametnutih pogleda na svijet, jeftinih binarnih opozicija koje masovni mediji perpetuiraju da bi radili medijsku dimnu zavjesu dok se na real-političkom planu događaju ozbiljnije stvari.

Tako da, poštovani Autrejdže, prije nego ideš pisati gluposti, razmisli koliko ti razmišljaš unutar nekih nametnutih okvira. Jasno, najbolje nametnuti okvir je onaj u kojem se samodopadno možeš pozicionirati na stranu self-proclaimed Progresa, pri čemu nikakva argumentacija nije važna nego samo floskule tipa "falogocentrična matrica", uvijek prezentni arhetipski pop koji je valjda uzrok svih zala u svijetu i sprečavatelj Progresa(TM) i tome slični ready-made ad hominem "argumenti". Moraš još puno povijesti, a onda i filozofije i sociologije proći, poštovani Autrejdže, prije nego što ćeš moći išta suvislije artikulirati na ovu temu, a negmoli prozivati nekog od koga možeš samo učiti.

I onda skoro pa najbolji dio:

Quote:
I sad tu nastaje problem, što taj utilitarni sistem u društvu ne priznaje funkciju filozofa, sociologa, ili nečeg sličnog; ona je neproduktivna, beznačajna.
Znači ti bi tu trebao predstavljati funkciju filozofa i sociologa? Kuku nama. Prije nego pišeš ovakve gluposti, implicirajući da "ja ne priznajem funkciju filozofa i sociologa", do your bloody reasearch, mate. Filozofijom se bavim aktivno na razne načine (i institucionalno i izvaninstitucionalno i ovako i onako) ipak već duže vrijeme, pa ovakve floskule gore piši nekom drugom, ne zato što mi naročito smeta nego zato što si fulao adresata da nisi mogao jače. A tvoj post općenito zvuči kao neki internetski text generator. Pop Mato i onda odjednom "tu nastaje problem" pa "utilitarni sistem u društvu" koji "ne priznaje funkciju filozofa, sociologa", ono, saberi se i odluči o čemu zapravo pričaš, a ne da ponavljaš neke mantre koje si čuo. "Slučajno" mi je filozofija jedna od struka pa ne baljezgaj. Ovo je naprosto komično.

Ako pak misliš da te sama činjenica da piješ u Medici i odlaziš na gay prideove čini intelektualcem ili pak filozofom i sociologom - ne čini. Toliko o "matricama". Tko o čemu, Outrage o malograđanštini. Teško je pričati s poluretardiranim ljudima. Čini se da danas svaka glupa šuša koja puši travu misli da već samim tim činom nije malograđanin.

Quote:
objekt poruge na Prirodnim znanostima i u društvu općenito; objekt trendi fašizma i hipsterskog neoničeanskog radikalizma; rob površnog taštog kukavičkog mentaliteta kojeg strašno brine da ispadne cool pred ostalim forumašima, itd).
Mica-maco, da ti kažem jednu stvar: ako fašizam ikad ponovo bude ozbiljna prijetnja na ovim prostorima, "partizani" koji bi mu se suprotstavili sigurno ne bi bili sazdani od ljudi poput tebe. Tako da ne baljezgaj o čemu nemaš pojma i ne razmeći se pojmovima poput "fašizma". Sve, ama baš sve što si napisao se daleko očiglednije može primijeniti na tebe, a pogotovo ovo s "površnošću" i "trendovstvom". Ako ti se igraju "kulturalni ratovi", zaobiđi me u širokom luku, a imaš i razne teme o tome gdje se možeš igrati trendovskog anti-fašista, iako nemaš pojma ni što je fašizam, a što anti-fašizam. Tipičan primjer ahistorijskog amerikaniziranog modno-identitarnog mentaliteta koji s ljevicom ima veze koliko i Mladen Grdović s kvantnom fizikom. Dakle, manje floskula, više razmišljanja. U skladu s time, što bi rekli braća Crnogorci - ajd' polako!
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."

Zadnje uređivanje Druid : 25.03.2015. at 10:16.
Druid is offline