Pogledaj jedan post
Old 12.09.2003., 11:59   #52
Nisam mama, ali to valjda nije prepreka da ovdje iznesem svoje mišljenje

Lani sam radila kao učiteljica talijanskog jezika u prvom razredu jedne škole koja je i prije ove odluke provodila učenje stranog jezika od prvog razreda. Radilo se o izbornom predmetu, pa je tako, od 28 učenika, 22 krenulo na talijanski.

Program sam osmišljavala gotovo sama, u suradnji s kolegicama koje su radile drugim razrednim odjeljenjima, i mogu vam reći da su svi bili jako zadovoljni. Pogotovo djeca (što je meni bilo primarno) a onda i roditelji (što takodjer nije zanemarivo, budući da su oni te satove-2 sata tjedno-plaćali 8kn/sat). Djeca su naučila zavidan fond riječi, a sve to kroz igru, pjesmice i priče. Gledali smo i crtane filmove sinkronizirane na talijanskom.
Oni su bili jako veseli, cijeli dan su čekali kad će talijanski. Kad bih ušla u učionicu, zaorio bi se jedan glasni "Buongiorno, maestra" i 45 minuta (naglašavam da se radilo o njihovom 5. satu jutarnje smjene) doslovce bi proletjelo.

Budući da se taj izborni predmet i ocjenjivao, redovito sam im kontrolirala bilježnice, a na kraju prvog polugodišta i školske godine pisali smo lagane testove čiji su ishodi bili na zaista zavidnom nivou.

Zaista mislim da je rano učenje stranog jezika za djecu jako jako dobro i preporučljivo. Najbitnije je, uostalom to je bitno u svim predmetima, prilagoditi program i usvajanje gradiva njihovoj dobi.

__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom