Pogledaj jedan post
Old 10.08.2008., 15:19   #7
Quote:
thireos kaže: Pogledaj post
Može li me netko savjetovati kako zamjesiti tijesto za kruh, da bude mekano, a da se ne lijepi. Naime, kad se počne lijepiti ja dodajem brašno i kad se prestane lijepiti već je pretvrdo. Dakle, ili je tvrdkasto (kasnije žilavo) ili je unutra premekano i ljepljivo. Zanime me sam proces miješenja kruha.
Puno hvala.
bog.

ako spadas u onu skupinu ljudi koji zele i vole mijesiti /osjetiti kruh onda.... ni ne citaj dalje ovaj moj post. ako ti je stalo do cilja tj. kruha - nastavi.
u pocetku moje "kuharske karijere" uzasavala me je i sama pomisao na dizano tijesto. napravit kruh,pizzu, krafne.....bio je cisti SF. dok mi kolegica sa posla nije predlozila da isprobam njezinu "kraljicu" od tupperwarea. i ......jesam.
naravno, uskoro sam je i kupila. toliko me je njezin rezultat odusevio. dakle, pomijesas prosijano brasno,sol, dignuti friski kvas i toplog mlijeka (sa mlijekom mi je kruh sladji) u "kraljici" i poklopis. kad poklopac pukne premijesis tijesto i ponovo poklopis. nakon drugog pucnja premijesis tijesto i stavis ga u pleh ili keramicku posudu za pecenje da odstoji 20-tak minuta, zarezes kruh na nekoliko mjesta i stavis pec nekih 40-tak minuta na 200 stupnjeva,poslije smanjis na 180. ako ti jako pece pecnica mozes ga i pokriti sa alu-folijom da ne bude pretaman. citava prica je u tvom nemijesenju. onaj tko je probao mijesit kruh znat ce o cemu pricam. dobro, da ne bude reklama za tupperware cula sam da se slican efekt moze postici i u nekim vecim plasticnim posudama al onda nema onog upozorenja sa pucanjem. svejedno......sretno.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom