Pogledaj jedan post
Old 06.02.2007., 13:04   #4
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Whaaaaaaaaat ???

Muhammed, sallallahu alejhi we sellem, stvoren prije 40 HILJADA godina bilo cega stvorenog ? Hello, da li smo ovo pisali u pijanom stanju ili pak iz neznanja u trijeznom stanju ?!

Kakvo je ovo vjerovanje koje se nudi ovdje ljudima ?

Muhammed, s.a.w.s., zna se kad je rodjen i to je to, a nije on stvoren prije bilo cega drugog, ali jeste stvoren onda kada je i stvoren odnosno rodjen, sallallahu alejhi we sellem, i jeste najodabraniji covjek ljudskog roda i svega stvorenoga, jeste bio najavljen kod prijasnjih objava i Poslanika, Musa'a i Isa'a, alejhimusselam. Medjutim, to ne znaci da je Muhammed, s.a.w.s, bio stvoren bilo cega na 40 hiljada godina prije, jer je prijasnjim Poslanicima objavio Allah da ce se pojaviti Poslanik Muhammed, s.a.w.s., ili Ahmed...

Mislim, nemojte pretjerivati oko ovoga uzdizanja Muhammeda, sallallahu alejhi we sellem, na mjesta koja nisu istinita i koja nisu tacna, na mjesta za koja Uzviseni Allah a ni on sam kao Poslanik, alejhisselatu ve selam, nikada nisu prozborili, tj., nemamo dokaza.

Ima jedan 'hadis' koji govori o Ademu, a.s., kako je on pricao sa Allahom, dzelle sanuhu, i kako je molio Allaha Muhammedovim imenom, neuzubillah, pa ga je Allah upitao odakle ti znas za Muhammeda, a on je rekao da je vidio napisano njegovo ime na Arsu,... pa je kao Allah rekao da je stvorio sve i stvorit ce sve zbog Muhammeda, alejhisselatu ve selam, jer je to sve zbog njega i njegove svjetlosti. Kao to je svrha stvaranja.

Ovaj 'hadis' je lazan i da'if ( slab ), dakle ne moze se uzeti kao dokaz i kao prihvatljivo iz vise razloga. Hadis nije dosao vjerodostojnim putem prenosilaca, dakle sened ( prenosioci ) mu nije vjerodostojan, dalje, sam hadis je kontradiktoran hiljadama drugih hadisa kao i kur'anskih ajeta, npr., da neko Allaha moli necijim imenom, to je sirk ( pridruzivanje Allahu sudruga, mnogobostvo, idolopklonistvo ), a Adem, a.s., nije cinio sirk jer je bio poslanik, subhana Allah. Dalje, Allah kaze u Kur'anu: "Ve ma halektul dzine vel inse ila lija'budun. Sto znaci: " A dzine i ljude sam stvorio samo da bi Me obozavali ( da bi Meni ibadet cinili ) Dakle, to je svrha stvaranja.

Zamolio bih da se ne pretjeruje vise ispod zastave islama i muslimana!
ako je to svrha pocni da služiš... i pazi nije receno da bi me obožavali... receno je da bi me spoznali... da mi cine ibadet... ako mogu
kahtani is offline  
Odgovori s citatom