Pogledaj jedan post
Old 26.03.2010., 08:57   #4571
Kažeš 14mm? Ja imam glodalo 40mm #12.7mm na #8mm prihvatu i jednu od prvih Iskrinih glodalica koja se nagldoala i bukovine i hrasta, iverala, plastike, bakelita, čak i stiropora. I ima kopirni prsten svoj originalni od 30mm. Pokušat ću sam izračunati i ručno napraviti šablonu (također glodalicom) pa ako sam dobro izračunao dimenzije za svoju glodalicu i glodalo onda ću po tim dimenzijama odnjeti nekakav komad mdf-a. pod cnc laser. Radim informatiku za poslovnog partnera koji proizvodi parkete i bordure i ornamentalne vitraje (cijena boli glava) i imaju neki bijesni laser kojim režu sve i svašta do debljine nekih 15mm visokom preciznošću pa će mi to odrezati u doslovno 3 minute. No prije svega moram kod svojih lokalnih "inveričara" provjeriti režu li oni to.

I kad sam već na topicu: Za raznorazna stezanja sam dokupio trake sa španerima tako daih imam ukupno 10 komada (za 5 kompleta) samo moram napraviti distancere za rubove. Obradit ću komad neke bukovine u obliku slova L i glodalom zaobliti vanjski rub tako da po njemu mugu klizati trake i samo takav profil izrezati na komadiće od 40-50mm koji će na rubovima predmeta za stezanje sjedati pod vanjske rubove.
Veky is offline