Pogledaj jedan post
Old 15.01.2017., 13:24   #3172
Quote:
Galliko fili kaže: Pogledaj post
Ako gledamo demografski.
Bošnjaci samo moraju čekat i bit strpljivi pogotovo u Federaciji.
Njima trenutno i ne pase neki novi dogovor.
Ako i ima 500000 Hrvata u BiH dobar dio ih je u Hrvatskoj(
od zene familija mi iz Stoca a zive u Zupi Dubrovačkoj i bili su na popisu stanovnistva u )
Hrvatima je zadnja sansa da sad se stave u neki zakonski i teritorijalni okvir jer ce ih bit sve manje.
Treba progutati gorku pilulu i probat pregovarat i trazit pomoc .
Treba se zakonski osigurati jer ce u buducnosti padati postotak Hrvata .
Hrvatska isto treba stanovništvo i logično je da želi privući jos ono malo maldjeg stanovništva iz Srednje Bosne nego uvoziti razne strance.
Mislim da bi Hrvate dolje zadovoljilo Zap i Jugozapadni Mostar,Neum,Čapljina,Zap.Hercegovina,Livnnjska zupanija i Rama ,mislim da bi se politicki vrh Hrvata u BiH odrekao Srednje Bosne i natezanja oko nekoliko opcina sa relativnim ili znatnim udjelom Hrvata ako bi dobili neku vrstu politickog kompaktnog federalnog subjekta u okviru BiH .
Nisam baš siguran za Bošnjake. Dolaze vremena u kojima neće moći zaposliti brojnije generacije, entuzijazam je nestao i stvari su ušle u kolotečinu bez nekog izlaza. Zato će mladi će odlaziti po Europi. Ostat će uglavnom sirotinja. Mladi će sve manje biti zainteresirani voditi vječne balkanske ratove i sudjelovati u građenju muslimanske mini nacije stješnjene na brdima usred Balkana
Ja se npr. ne mogu sjetiti bilo kojeg industrijskog proizvoda koji sam kupio u dućanu, a da potječe iz Bosne.
plasica is offline  
Odgovori s citatom