Pogledaj jedan post
Old 29.10.2008., 15:14   #4
Quote:
Downtown kaže: Pogledaj post
btw. armature nemam, tako da to moram kupiti jel znas mozda koliko dodje ta mreza 6x12m Q335? ili koliko joj je masa?
pretpostavljam 400 - 500kn ali to ti je veliko 6 x 12m, sigurno nije laka. Pokušaj malo pronjuškati po nekom gradilištu sigurno imaju ostatke koji bi tebi bili iskoristivi.

Quote:
Downtown kaže: Pogledaj post
znaci samo samotne cigle dolaze u obzir... ok.
jel potrebno i na "plafon" stavljati?
to si krivo shvatio, zidaš skoro s čime hočeš, obično se uzima cigla "jedinica" a deka i te cigle (iznutra) do visine cca 70cm se oblažu šamotnim ciglama koje su debele samo 3cm. Ima ih i od 6cm ali te su skupe ko vrag, nisu ni ove od 3cm jeftine. Ne trebaš to ljepiti po plafonu. Cigla se ni ne lijepi (ne znam kako ide na zid) a na deku se prvo stavi 3cm kvarcnog pijeska pa onda na njega šamotna cigla.

Quote:
Downtown kaže: Pogledaj post
zasto vrata? mislim i ne mogu skontat razlog, pa molim te malo pojasni...
sve ti to stoji vani, pa da zaštitiš od kiše, snijega, vrata nisu loša ni kad zakuriš vatru pa dok se ne razgori, barem će ti spriječiti da ti dim ide van na otvor. Naravno, mora biti zraka.

Quote:
Downtown kaže: Pogledaj post
deka svakako ide sire, a sto se tice motorica, to bi vjerojatno iskemijao nesto sa motoricem od brisaca... imas bolju ideju?
ne znam, čuo sam da ljudi znaju staviti čak i motor od perilice rublja pa mu okretaje "ubiju" s nekim prijenosom. Nije mi jasno zašto tolika energija no može se naslutiti možda zašto. Motor od vešmašine je asinhroni, bez četkica, pa je tih i sanžan. Ipak, Janka treba vrtiti satima...

Quote:
Downtown kaže: Pogledaj post
e da sto mislis u ovom donjem dijelu (od blokova) je li potrebno stavljati i zid u sredinu, mislim da nije, ali da budem siguran...
ma kakvi, pa ljudi u kućama imaju često slabije deke od te na puno većim rasponima.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom