Pogledaj jedan post
Old 06.01.2010., 07:59   #7
majka je oporukom ostavila stan u vrijednosti cca 100.000E jednom djetetu. drugo dijete ce potrazivati nuzni dio, ali to drugo dijete je 80 tih godina darovnicom od majke dobilo povece (danas) jako atraktivno zemljiste tj. dvi zemljisne cestice. jednu je odmah prodalo a na drugoj izgradilo kucu (ukupno oko 2500 m2).
e sad ako sam dobro upucena nuzni dio iznosi jednu cetvrtinu tog stana tj. 25000 e. znaci gleda se ukupna imovina ostala iza majke (a to je stan+darovano zemljište?),koja se podijeli sa 4 i ako je vrijednost tog darovanog zemljista veca od 1/4 ukupne imovine (a mislim da bi mogla biti), to drugo dijete nema pravo na nuzni dio. da li sam u pravu?
e sad kako se vrsi procjena tog darovanog zemljista? znam da to rade sudski vjestaci ali mene to zanima samo otprilike da vidim da li ima uopce smisla traziti nuzni dio i placati sudske vjestake...

znaci kako da provjerim kolika je bila otprilike vrijednost m2 na otoku 1980 godine ili se gleda vrjednost tog zemljista (prodanog i zadržanog)danas?
molim pomoc
pedoča is offline  
Odgovori s citatom