Tema: dijabetes
Pogledaj jedan post
Old 02.08.2007., 11:34   #6
Ovakvo ponašanje sigurno vodi u pojavu komplikacija. I sam sam dijabetičar tip 1 na inzulinskoj terapiji 4 x dnevno. Ako se dijabetes ozbiljno shvati ovo uopce nije bolest vec nacin zivota. Dijabeticari su zapravo zdravi ljudi ljudi sa nedostatkom inzulina :-) Salim se naravo, ali skoro da i je tako. No za razliku od "zdravih" ljudi mi smo na opasnoj granici i JAKO se moramo paziti. Ok priznajem da ponekad (pod ponekad mislim VRLO RIJETKO) i sam popustim pa pojedem i pizzu, kolac,.... (naravno ne sve odjednom), ali onda znam da mi nakon toga ne gine puno vise tjelesne aktivnosti. Uglavnom drzim secer u nekim "normalim" granicama za dijabeticara (uglavnom mi je oko 6 - 7, a nakon pizze ili kolaca do 12). Inace secer u krvi koji je visi od 10 polako ali sigurno pravi veliku stetu organizmu. Ita, preporucio bih ti da "natjeras" svog prijatelja da bar ode na kontrolu ili na edukaciju o ponašanju dijabeticara. A jos bolje bi bilo da malo prosurfa po netu i pogleda slike posljedica dijabetickih komplikacija kojih imas na pretek (odrezane noge, prsti i slicno) sto je najbolji nacin da i sam vidi sta ga ceka ako se ne bude pazio.
Evo nekoliko slika koje su ODVRATNE ali nazalost to je realnost!!

http://www.oxy.hr/index.php?id=82_66...3e9a723dd18351
Eht is offline