Pogledaj jedan post
Old 27.07.2009., 12:26   #6
Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
ima nas jos takvih...
treskavica je "normalna" kad ti padne tlak...

par puta mi se nesvjestilo pa se uplasim i legnem. onda pokusavam zaspati ali ne ide jer mi srce lupa ko' ludo, ulovi me treskavica, hladnoca , uzas! prije 3 tjedna sam i grijanje upalila... E onda shvatim da je pao tlak i brze bolje popijem casu do dvije slane vode (FUJ!). slana voda nekad djeluje odmah a nekada ne pa me dragi par puta odvezo na hitnu (10 min. od doma) i dok dodjemo vec me sve prodje. cim osjetim da su mi noge utrnule (krene od dole prema gore) znam da mi se tlak dize i da necu umrijet
Dakle slana voda (casa od 2 dcl vode i barem 3 zlice soli)! neki kazu i casa cole ili limunada ... vec mi zlo od limuna i slanih jela, luka, vode al nekako naucis sa tim zivjeti iako evo razmisljam radi tlaka doktoru, valjda ima neki lijek... e da, pij kupinovo vino i to pomaze
Vele da ljudi sa niskim tlakom zive duze od onih sa visokim, eto da te utjesim
Deset godina se već borim sa niskim tlakom. S time da ja ne smijem popit kavu jer se diže onda samo donji i ja sam onaj treći slučaj kada se spajaju. Završila na hitnoj čas posla. Tlak bio 100/90.

Napravila sve pretrage, EEG,EKG, elektrolite...... Vele na psihičkoj bazi, rekoh ok, moguće, stres, posao, itd.... u današnje vrijeme ionako kad ne znaju odgovor kažu da je na psihičkoj bazi.

Moraš naučiti živjet sa tim. Svako jutro jedna banana (zbog kalija), kad osjetim da mi pada tlak (jer navodno da onda pada i šećer), čokolada ili sok su uvijek u blizini, mislim na lijepe stvari da se smirim odnosno prestanem drhtati. U ljeti malo više slanija hrana. Slanu vodu nikad nisam popila, rađe uzmi onaj sir grabancijaš koji je u slanoj vodi. Doktorica rekla više se kretati pa ja upisala aerobik, usput sam dobila i figuru

Kupinovo vino je odlična stvar. Ali čašica na dan

Zadnje uređivanje jasmina1969 : 27.07.2009. at 12:35.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom