Pogledaj jedan post
Old 02.08.2009., 18:22   #4
Quote:
dotore kaže: Pogledaj post
@Vedranna. Maticnu mlijec koristiti iskljucivo u obliku u kojem se izvadi iz kosnice za oslo veli deda da nema nekog smisla jer se kube određene kiseline po kojima je mlijec poseba. Teta je inace nesto bolesna i po mlijec idemo u sloveniju posto nam se ne isplati doma sakupljat jer ima previse posla.
Ne znam gdje naći takvu matičnu mliječ. Vidim da prodaju neke kumice na placu ali drže je na suncu i to ne može biti dobro.
Zato sam i pitala da li je matična mliječ pomiješana s medom bolje očuvana. Čini mi se da sam negdje pročitala da je med prirodni konzervans.


Quote:
dotore kaže: Pogledaj post
Kaj se tice propolisa propolis je smola koja se ili struze ili se stavljaju mrezice koje pcele popune pa se skine s mrezice(meni nikad nisu nis napravile na mrezicu tak da ja struzem). Inace omjer koji ja stavljam je 400g propolisa na 1L alkohola i to se dobije otprilike 20% otopina. Najbolje ti je kupiti od nekog ko doma dela kapi ili sprejeve pa znas kaj si dobila.
Kaj se tice kapsula ona se razgradi tek u zelucu tak da ja koristim sprej pa pa naspricam u usta ko i Dzovaniii.
Dakle, propolis u kapima je o.k?
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom