Pogledaj jedan post
Old 31.12.2009., 00:29   #18
Quote:
kupujemprodajem kaže: Pogledaj post
Naletio sam na pčelarskom forumu zanimljivu temu pa će je iskopirati : matica4 mi se čini da je dosta upućena pa mislim da bi mogla i odgovoriti jer ima dosta stvari koje i mene zanima što se tiće MM


Imao bih par pitanja u svezi matične mliječi jer sam nešto se informirao pa ako mi se može odgovoriti na njih pošto sam tek počeo koristiti MM

1. Da li MM koja se nalazi u tabletama ( primjer ..Melvita ) mora držati u hladnjaku i da li po vama to šta valja
Da li revita ima kakve veze sa MM
Prednosti MM svježe , lio. i u medu ?
kakva je MM u tabletama tj. da li ima po vama kakve koristi njena primjena
Na tržištu ima puno proizvoda ,( beepowder , jellypowder , royal ) koje biste vi istaknuli kao dobre ?

2. Trenutno koristim MM u medu 2% koju sam nedavno uzeo i koju po preporuku pčelara trebam držati u hladnjaku.
Da li takva MM je dobra pošto se nalazi u medu i kako se primjenjuje tj. da li isto malo žličicom ispod jezika se stavi ,
koliko puta dnevno se može uzimati
koja je količina MM u maloj žličici ako je 2% MM u medu
Da li se može povečati udio MM u medu sa 2% na 10%
Zašto se koristi udio od 2 - 5 % ,tj. zašto ne više ?
Da li je med konzervans tj. da li MM ima koristi pošto je u medu
Vidim da ih pčelari šalju poštom zamotane u stiropor , da li se gube ljekovita svojstva onda
Vaša preporuka za kupovinu MM u medu sa 10% i više MM i kolika bi cijena bila tog pripravka ?

3. Liofilizirana MM
Da li je Lio. MM bolja od MM u medu ?
Kako se koristi ?
Da li se miješa sa vodom ?
Da li se drži u ledenici ili u hladnjaku ?
Da li vrijedi za koristit tokom cijele godine ?
cijena varira od 450 kn za 100g do 1500 kn , zašto tolika razlika ?
Kolika je mjesečna potreba za unos lio. MM u organizam
Pošto vidim da se svašta prodaje , vaša preporuka za kupovinu lio. MM a da nije made in china
tj. da je kupujmo Hrvatsko
REvita je lifolizirana, to je proces kojim se oduzima voda iz mliječi, i tako joj se produžuje rok na 2 godina, mislim da i više, dodana je naranđa radi prirodnog okusa, i radi se o 100% mm, u svakoj piksi je jednaka količina na 100 g, prvotno je osmišljena za dijabetičare pa se razvijala, vrijedna je hvale jer je puno ljudi pomogla
__________________
Will I die if I blush my cheeks with an eyeshadow brush?
nutrizone is offline  
Odgovori s citatom