Pogledaj jedan post
Old 14.03.2012., 19:12   #83
Prometna nesreća kao ozljeda na radu

Pozdrav! Molim Vas za pomoć. Na povratku sa posla imao sam prometnu za koju nisam kriv. Radio sam do 15:00 a prometna se desila u 15:09. Radi se o oduzimanju prednosti prolaska gdje je vozač drugog vozila izašao sa sporedne ceste na glavnu i meni presjekao put. Ja sam se zabio u njega i zadobio teške ozljede(dvostruki prijelom bedrene kosti,kontuzija prsnog koša,potres mozga,višestruke površinske ozljede glave i višestruke otvorene rane-nespecificirane).Napominjem da nisam imao alkohola u krvi,vozio sam registrirano i tehnički ispravno vozilo i policija mene ništa ne tereti.Protiv drugog vozača državno odvjetništvo vodi kazneni progon zbog izazivanja nesreće. Prema zakonu o zdravstvenom osiguranju to se priznaje kao ozljeda na radu ALI mene zanima dali se priznaje samo najkraći put od posla do stana ili ja smijem skrenuti van tog najkraćeg puta??? Problem je u tome što sam sa posla otišao na benzinsku koja je cca. 800m. van tog najkraćeg puta. Nesreća se desila kad sam se već vraćao sa benzinske prema stanu ali još uvijek nekih 200m. van najkraćeg puta. Dali se to priznaje kao ozljeda na radu???Hvala Vam najljepša!
FZ6H is offline  
Odgovori s citatom