Pogledaj jedan post
Old 12.09.2016., 23:27   #8
Quote:
Vizionar R kaže: Pogledaj post
Objašnjenje nema nužno veze sa Biblijom, iako se neke slične stvari mogu pronaći u njoj (npr. "voda" kao medij stvaranja) kao i u drugim kozmologijama kultura s kojima su Židovi imali doticaj, npr. egipatska. Grci nisu popili svu mudrost svijeta, niti su Židovi patentirali Boga. Najtecanje u tom smislu je nesvrsishodno jer ne daje holistički uvid u stvarnost.
Slažem se treba imati holistički pogled, ukopati se u jednu stvarnost je put u slijepu ulicu. Ne mislim da je svemir stvorila neka inteligencija koja je svjesna sebe i svojih postupaka a ima moć da iz ništa stvori sve. To nije u skladu ni sa jednom tradicijom, svemir je nastao (kako si i sam rekao) iz primordijalnih voda, nun, apsu, akasha.. mi smo duhovna bića i imamo tvarca našeg duha a to je nešto sasvim drugo. po meni najizgledniji krivac za stvaranje našeg svemira je kvantni vakuum, fizičari bi rekli to je nešto što mi ne možemo mjeriti, za hindu to je jedna vječna i sve prožimajuća neprimjetna tvar Akasha. Kako i druge teorije tako i ova ima probleme, npr što je izazvalo stvaranje. kvantni vakuum ima energiju cijelog svemira ali na nuli, kako objasniti impuls?
Okaikai is offline  
Odgovori s citatom