Pogledaj jedan post
Old 29.06.2017., 20:36   #44
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
uh , ciljao sam na to da ako ne razumijes 65% ljudi onda tesko mozes smisliti kako bolje urediti sustav sa svih 100% ljudi...

meni se inace nekako cini da komunizam aktivno zastupaju, sad ces opet zakolutati ocima, masteri koje cudi to sto slaveovi uopce postoje tj. ne mogu prihvatiti da postoje, razumjeti kako postoje, vec ocekuju da su svi kao oni - masteri. u tom smislu, jedino objasnjenje za postojanje slaveova je da su oni zapravo nekako prisiljeni na tu poziciju koja im nije prirodna, pa ih onda treba osloboditi.
Ne, neću zakolutati očima jer ovo što pišeš ima smisla. Samo bi umjesto 'master' upotrijebila riječ 'samoaktualizirani', da izbjegnemo robovlasničke konotacije koje su u komunizmu nepoželjne.

I nije da ne razumijem kako funkcionira tih 65 posto jer se tu nema što za razumjeti - klikneš prekidač, upali se svjetlo. Zato i velim: da sam Staljin, znala bih kako ih učiniti sretnima.

Ono što ne razumijem, a dugo pokušavam dokučiti, su razlozi zbog kojih značajan broj ljudi pristaje na robotiziranu egzistenciju. (Velim značajan broj, jer 65 nije uvijek i svugdje 65. U Poljskoj su prije koju godinu dobili još više, ali Poljsku nije okupirao tko nije pitao. )

Možemo sad reći: kukavičluk, intelektualna lijenost itd, itd. No ništa od toga ne pogoduje preživljavanju jedinke, kao ni neke jednostavnije zajednice. Ona tvoja inteligentna evolucija trebala je do sada ugušiti korov, a ne pustiti ga da on zaguši sve ostalo. Nema mi to smisla, kako god okreneš.

Ajmo onda probati reći da nisu u pitanju geni, nego memi. Znači, u jednom se trenutku pojavio neki virus, trojanac ili koji već đavo i rekao "e ima da svi budete poslušni ili ćete gorjeti u paklu". Tu bi već bilo zanimljivo ponoviti eksperiment u ateističkoj Češkoj i usporediti ga s katoličkom Poljskom, da vidimo jesmo li na pravom tragu.
Odgovori s citatom