Pogledaj jedan post
Old 24.08.2017., 10:17   #86
Quote:
MoroHr kaže: Pogledaj post
Za razliku od tebe, ja ne volim čitati i slušati papige koje neobjektivno ponavljaju jedno te iste gluposti. Interpretiranje povijest migracije SNPa s obzirom na bias testiranih uzoraka (koji se mogu naći od Makedonije, Bjelorusije, Njemačke do Portugala) iz suvremene populacije je potpuni promašaj. Govorimo o 1 pojedincu koji je bio predak svim tim podgranama prije više od 1800 godina, mogao se nalaziti bilo gdje unutar tih tvojih navedenih 2000 kilometara, ali ne, pošto srpski forumaši pričaju kako je I-PH908 srpski SNP i prave se ludi, onda morate i vi biti hrvatofili, slavenofili i slično.
Srpski forumaši me uopće ne zanimaju. Siluju činjenice i znanost i pričaju gluposti. Budući da si i ti ideološko/nacionalno nastrojen, ako ti činjenice ne odgovaraju onda naravno i zaključci koji ti ne odgovaraju su "potpuni promašaj".
Što se Hrvata tiče, tu je situacija jako zanimljiva. Iz povijesnih zbivanja koja proučavaju naročito Ukrajinski i Ruski povjesničari proizlazi da su Hrvati najstariji Slavenski očuvani etnonim koji se pojavljuje u samom središtu slavenske prarodine prije glavnih seoba i u počecima etnogeneze velikih slavenskih naroda. Još se tu može nadodati da moguće imaju djelomično i specifično nešto germanskog staroeuropskog neindoevropskog porijekla (to je taj marker I-haplogrupe). To je više i od svih vlažnih želja hrvatskih nacionalista. Tako trenutno stoje stvari prema znanstvenim spoznajama, pa kome milo, kome nije, fučka mi se za to....
Taj pojedinac prije oko 2000 godina NIJE mogao biti bilo gdje. I on je imao svog ćaću i mater, bratiće...
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom