Pogledaj jedan post
Old 23.09.2008., 12:42   #34
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
U sisačkoj utvrdi sam bio zadnji put prije cca godinu, godinu i pol... loše, jako loše ... vidi se da su tamo "nekad" bili "neki" konzervatorski radovi ali izgleda kao da su naprasno prekinuti i sve skupa ostavlja utisak nedovršenog.
Kako drugačije objasniti hrpetine građevinskog materijala, rasparane vreče cementa, ispiljene daske nabacane skupa sa smečem na neke hrpetine-baš ružno i totalno neuredno + sve skupa strašno zmazano.
Tako ti je nazalost svugdje jer se stvari rade na slijedeci nacin. Drzava odluci izdvojiti dva milijuna kuna za konzerviranje. Da se ne bi nikom zamjerala razdjeli se na jednake dijelove pa tako npr. Sisak dobije 200 000, Zrin isto i tako redom. Kostajnica je kad smo bili tamo izgledala bas kao ovaj tvoj primjer u Sisku. S obzirom da do starog grada Zrina nije tad bilo puta sav materijal je bio uredno slozen u jednoj garazi (ili skladistu) u mjestu Zrin.

Sa tim sredstvima moguci su samo kozmeticki zahvati dakle nije cak moguce ni zadrzati postojece stanje. Zato se na starim gradinama svako proljece pojave nove hrpe kamenja zbog djelovanja leda i studeni. Lokalne zajednice s druge strane imaju vaznijih izdataka od onih za ocuvanje nekakvih gradina na vrhovima brda.
Iznenadjuje me ovo za Sisak jer mislim da je ipak u puno boljoj gospodarskoj situaciji od like i banovine.
an owl is offline  
Odgovori s citatom