Pogledaj jedan post
Old 11.10.2008., 00:38   #11
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
A što hoćeš od mene, iznio sam svoje mišljenje, nisam citirao neki zakon, moglo bi se reći isto što i ti samo sa suprotnim stajalištem.

U jednu ruku, tko je kriv budali koja se ne zaštiti, a opet ako ti netko želi provaliti i enkripciju i ukrasti ti identitet i to znaju krimosi. Većina koja se nelegalno spaja radi to radi surfanja, a ne krađe identiteta. To rade zlonamjerni hakeri kojima zaštita opet ništa ne znači. Čisto iz znatiželje, kako si mislio da se nekome može ukrasti identitet samo ako se "kroz" njega spojiš na internet?
Pa ta tvoja "tko je kriv budali" se moze rastegnut na manje vise sve u zivotu, time lopovi pravdaju svoja nemoralna djela. Da mi te je vidjet kako bi reagirao da se netko recimo tvojim starcima koji jednog dana mozda i nece biti tako bistri da sami instaliraju enkripciju na svoj router prikaci netko tko ce skidat pedofilski sadrzaj i to u igabajtima. Kad im na vrata postar donese racun od 1000 EURa i policija ih vodi na ispitvanje i kaci na poligraf, to sve snimaju novinari... i ti mrtavladan konstatiras "tko kriv budalama". Sa takvim stavom se nikad niti necemo rjesit ovog raspadnutog sustava vrijednosti koji trenutno kod nas vlada.

Sto se kradje identiteta tice, naveo sam hipotetski primjer sa pedofilijom koji u malo liberalnom tumacenju jeste kradja identiteta, zrtva onda mora uvjeravat policiju da nije ona surfala iako je sve islo preko njenog routera.

Znam da je klincima bez para to prihvatljivo ponasanje za svrhu surfanja, nemam namjera patronizirat po tome jer to razumijem. Ali mi se dize kosa kad vidim ljude da to pravdaju. Ako se vec netko bavi kriminalom onda bi to ipak trebala biti sramota a ne prakticki poticat na kazneno djelo.
PetBorut is offline