Pogledaj jedan post
Old 23.01.2011., 01:48   #1
Question Tinejdžeri, seks i neodgovornost

Moja najbolja prijateljica je sedamnaestogodišnjakinja koja je u prošlosti hodala sa 2 dečka s kojima je imala sexualne odnose. Ukratko, prvi puta sa dečkom poslije 3 godine veze koji je također bio djevac, a drugi puta sa dečkom poslije pola godine veze za kojeg nisam sigurna i ako ona "njemu vjeruje" da nikad nije spavao s nekom djevojkom ranije, ili je bar vjerovala, jer je ta veza sad gotova.

Ja sa sam njena sušta suprotnost. Štreberica koja ne želi momka, a i ne može imat jednog koji joj se sviđa. Kao što pretpostavljate moje znanje o ovim stvarima je dosta slabo, ako se maknemo od "tehničkog aspekta" sexa.
Normalno maknula bih se iz ovog problema, ali kod nje ne mogu. Ona mi je najbolja prijateljica, znam ju cijeli život, poput sestre mi je. Brinem se za nju i ne želim da bude povrijeđena ili bolesna.

Jedino ja i njezina dva dečka (bar se tako nadam) znamo za "to". (ovo zvuči gore nego što sam mislila )
Mnogo puta sam pročitala u udžbenicima, na internetu, novinama, da sexualno aktivna djevojka treba posjetiti ginekologa. Razgovarati sa dečkom o tome, razmatrati više oblika kontracepcije itd.
Ona je za razliku od mene velika vjernica, i sada jasno vidim da se toga stidi/la, zbog čega mi nije puno rekla o tome. Ovo je stvarno intimno pa nisam više ni pitala jer joj je bilo neugodno.

Sve što znam da su tu ulogu igrali njegova soba (oba momka) i kondom.

Iskreno ne znam šta da joj kažem jer je ona brojala/broji dane od mesečnice do mjesečnice, i pošto je sama čula što i ja, brine se što ne posjećuje doktora. Meni sere kako misli da je to ludost i nema potrebe, te se pravi da sam ja smiješna nakon što sam joj to već puno puta predložila.
Na internetu googl-a razne bolesti ženskih spolnih organa, pa me zove da joj ih objasnim ili da ju ubjedim da ih ona nema. Malo kao hipohondar.
Sad je opet prošla kroz loš prekid sa momkom s kojim je spavala i potresena je. Osjeća se prilično iskorišteno, te ni ovdje neznam šta da učinim za nju.


Da li da ju opet pokušam da nagovorim da posjeti ginekologa?
Kako? Zašto bi ga uopće trebala posjetiti?
Ona se boji da netko u našoj maloj zatucanoj sredini ne sazna. Postoji li mogućnost da nas dvije odemo zajedno bez da njeni roditelji znaju o tome? Mora li ginekolog (i privatnik) reći rezultate roditeljima, ili bar dojaviti da je one bila kod njega/nje.
Kako da ju ubjedim da pi**ka nije sapun, te da nije zadnje smeće na svijetu što je to učinila?
Da li mogu uopće išta učiniti za nju po ovom pitanju, ili da pustim da vrijeme obavi svoje?


PS. Ne, ne izmišljam. Moja "prijateljica" stvarno JEST prijateljica (druga osoba), ne govorim o sebi!
smotana_xp is offline  
Odgovori s citatom