Pogledaj jedan post
Old 12.02.2009., 12:39   #11
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Primijeti kako si u jednom postu iznio tvrdnju iz sadašnjosti podrzumijevajući najavu za budućnost da bi konačno završio u prošlosti.
dao sam ti link sa početka prvog mjeseca, sada se malo educiraj prije nego počneš pisati koliko je država trezorskih zapisa do danas izdala i tko ih je kupio i tko je osim mirovinskih fondova sudjelovao u reprogramiranju javnog duga. naravno pod uvjetom da znaš značenje pojmova.

Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Dakle, novci još nisu uloženi. Sve i da budu - ja ću prvi dignuti svoj glas ZA - da se uzmu državne obveznice ako to bude potrebno kao financijska pomoć ovoj državi. Hrvatska servisira svoj dug i više nego uredno a valjda je i jedina zemlja CEE kojoj nije smanjen kreditni rejting unatoč krizi.
ne čekaju u obliku depozita u bankama tvoj signal da kupe državne obveznice.

tvoje je problem što ne vidiš i ne znaš osnovne stvari - ovoj državi više nema pomoći i čim prije to shvatiš tim bolje za tebe.

i da, država uredno izvršava svoje obveze tako što se zadužuje samo danas po duplo većim kamatama i to je dobro sve dok ima u hrvatskoj kapitala. vani više na hrvatsku ne gledaju kao na zemlju koja je blagog rizika, zato hnb otpušta pričuve i daje bankama sredstva da kreditiraju državu. teškom laiku je jasno koliko je sati u šukerovoj kancelariji.

Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Pritom me uopće ne jebu, previdjam, tvoja klasična manjinska (što seksualno što etnički) podjebavanja o tome kako financiram lopove i slično.
ovo više govori o osobi koja je ovo napisala nego o osobi kojoj je upućeno.

Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
JA biram što ću sa svojim novcem a to znači da mogu i propasti. Do sad sam se relativno dobro ponašao sa novcem i relativno dobro sam predvidjao.
hajde sretno ti bilo!

Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Ja biram šta ću sa svojim
aha, naravno zato za tvoje novce nije niti kupljen javni dug.

potrudio sam se da se dovoljno nisko spustim i da odgovorim na tvoj primitivan post pun frustracija, ali mislim da smo završili "raspravu".
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”

Zadnje uređivanje Sh@dow : 12.02.2009. at 13:07.
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom