Tema: Migrena
Pogledaj jedan post
Old 09.02.2006., 10:36   #6
Quote:
Sv.Brzebolje Krstic kaže:
Ja patim od migrene od djetinjstva i za sada "avemigran" mi je spas u zivotu.

Migrena je strasna vrsta glavobolje popracena povracanjem i osjetljivoscu na mirise i svjetlo,i ako ne nadjete pravi ljek muke su neopisive.


Pati li itko od vas od migrene?
Patim od djetinjstva. Sigurno već i sam znaš kaj ti može isprovocirati napad, npr. intenzivni mirisi, svjetlo (dugotrajno buljenje u TV, kompjutorski ekran... ), određena vrsta hrane (kava, čokolada, crveno vino....), pretjerana konzumacija cigareta (pod tim mislim i na pasivno udisanje dima ), poremećaj bioritma spavanja.... etc. pa pokušaj izbjegavati ono kaj vidiš da ga provocira.
Imaš li auru (titranje svjetlećih točkica pred očima i do 24 sata prije pojave napada )?
Znaš i sam da napad ne počne naglo, već prvo u određenim položajima glave i određenim pokretima, te, recimo, zadržavanjem daha ili napinanjem možeš provocirati kratke epizode pulsirajuće boli. Ono kaj meni uistinu pomaže, a kaj i struka predlaže jest da u toj fazi, kad se napad još nije razvio u potpunosti popiješ 3 Andola od 300 mg ili, još bolje, 2 šumeća Aspirina od 500 mg.

Meni Avamigran (ergotamin) ne pomaže, Zomig (agonist serotonina) djeluje.
Također, ako baš ništa ne pomogne, kao posljednja solucija ostaje mi Normabel (5 mg) ili Dormicum i prekonekoliko sati sna u zamračenoj, tihoj prostoriji, ali za tu opciju rijetko kada imam mogućnosti.

Također, i anatomski jastuk mi pomaže.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom