Pogledaj jedan post
Old 28.04.2012., 11:08   #3416
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Kako ja puno radim s ljudima, cesto upravo na ovu temu, neki dan mi jedna vrlo mlada klijentica s totalnim ushicenjem prepricava svoju preljubicku vezu sa dvadesetak godina starijim muskarcem. I, veli ona: i, znate, on vam vec godinama ne spava sa svojom zenom, on voli samo mene.
Djevojka u pitanju po nekim mjernim jedinicama je osoba prosjecne inteligencije, cak malo razvojno spada ispod prosjeka.

I, naravno, moja instant reakcija u glavi je bila - jeees woman kako te mulja i kak mozes biti tako naivna da mu vjerujes.
Da sam joj tako nesto na glas rekla, apsolutno bi napravila kardinalnu gresku, zapravo nepopravljivu: prvo, jasno i glasno bi joj dala do znanja da ja znam bolje kakva je njezina realnost stvarno, i da je za nju puno bolje
da povjeruje meni, koja sam, jelte, tako obrazovana, mudra i mocna, jer inace.....
Drugim rijecima preuzela bi odgovornost za njezin zivot, o kojem zpravo apsolutno nista ne znam. Zbog neke moje jebene predrasude u glavi bila sam u stanju toj malo odrzati lekciju o pravom i krivom, potpuno diskreditirati njezin osjecaj njihove medjusobne ljubavi i totalno, totalno, profesionalno zajebati stvar.
hocu reci, ljudima treba vjerovti, imati povjerenja u njih da oni sami znaju sto je najbolje za njihove zivote.
Tko sam ja da prosudjujem?
O,da. Bojim se da se to svodi na onu moju ljudi zaista vole da vjeruju što im uši žele čuti ili na onu babi je milo, što joj se snilo (tako nekako jel). Tu ne mislim na tebe, već na to što njoj priča i "servira" taj njen ljubi. Samozavaravanje.
Na isti način se samozavaravaju i mnoge prevarene, da je ljuba samo za rekreaciju, da oni vole njih zakonite...jer je tako najlakše i duši najmilije.
Mogu misliti samo koliko je teško tebi sa ovakvima kad dođu po savjet/mišljenje/pomoć i kako treba pažljivo birati riječi. Niti možeš da budeš otvorena do kraja, da se miješaš, niti možeš dozvoliti da dalje grade kule od karata u svojim glavama. Vrlo nezgodno.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom