Pogledaj jedan post
Old 31.03.2011., 23:20   #355
Nadjoh ovu temu a i sam imam malih problemcica sa TIG varenjem AL. Do sad se nisam bavio tim postupkom a to planiram poceti jer se bavim popravkom automobilskih klima uredjaja uz to sam i automehanicar,kupio sam aparat TELWIN AC DC 172 INVERTER 5-160 A. Sad me zanima da li on moze zadovoljavajuce da vari AL.do 3 mm. uzeo bi u obzir i to aparat necu bas previse forsirati.Neznam kako bi postavio sliku aparata da mi neko objasni i koje on funkcije sve ima jer ne razumijem odnose stelovanja aparata,na netu se mogu naci neki PDF formati bas o ovom aparatu i ima prikazana slika sa komandama tu bi se moglo vidjeti,ima 6 opcija nekih podesavanja od tih znam koja su za amperazu,gas-prije i gas-poslije...a ova tri mi nisu jasna..
Ako ko ima neki link ili literature o TIG postupku bio bi zahvalan kad bi postavio ili ako je moguce za neke savjete,npr.kad se koriste veci a kad manji usmjerivaci gasa,koliko W.elktroda treba da viri iz gorionika itd.
Malo sam se igrao vareci i nekad krene dobro a nekad W.elektroda pocne da se racvjetava i krnji a nekad se napravi lijepa kuglica ali opet nije sjajna a citao sam da treba da bude sjajna,takodje po zavrsetku vara okolni materijal zna da bude crn kao da ga je zacadio dim pa me interesuju u cemu su greske jer predpostavljam da je problem u podesavanju...
Jos jednom se zahvaljujem na odgovorima i izvinjavam se na ovoliko opsirnim pitanjima ali moram da savladam ovu tehniku,ulozio sam pare u opremu pa ne bi da kupi prasinu bezveze...
Zaboravih da kazem da mi MMA,MAG,AUTOGENO,HATLETOVANJE I LEMLJENJE idu od ruke...
Hvala!
astambura is offline  
Odgovori s citatom