Pogledaj jedan post
Old 04.05.2012., 10:20   #12
Quote:
sidora kaže: Pogledaj post
ne znam ni sama sto napravit pa evo otvaram temu cisto da me posavjetujete. ljuta sam zapravo na sebe jer ZNAM s kim imam posla a svejedno i dalje radim gluposti. i trudim se.
dakle, dijete koje nije vidjelo oca cca 5 godina, koji se ne javlja, ne zove, nis ne pita kao da ne postoji - ima skoro 7 godina. i moli me zadnjih nekoliko tjedana da bi ona vidjela tatu. i smilujem se ja i oducim mu se javit i zamolit ga, pazite - zamolit ga da dodje jer bi ga mala zeljela upoznat. suludno, znam. javio se on u ponedjeljak s dogovorom da dodje danas ispred vrtica. i napise on meni da joj prenesem da je puno voli i da je jedva ceka vidjet. danas se vjerojatno oduzeo od cuge ili kojecega, pa se nije ni javio. cijelo poslijepodne brisem suze i objasnjavam svom djetetu da nije problem u njoj, izbjegavajuci objasniti da je tata smece koje je ne voli.
e sad pitanje, buduci da je ovo mislim treci put da je tako nesto napravio - da li otici vise na taj centar i tuziti ga? izbrisati ga iz matice rodjenih djeteta? kazneno ga gonit zbog zanemarivanja djeteta?
ono sto zelim reci da mislim kako bi mom djetetu bilo lakse da zna kako nema oca. nego da misli kak ima oca a zapravo ga nema, ako me razumijete.
sto bi vi napravili u mojoj situaciji?
Nažalost, ne možeš ga natjerati da se brine o djetetu , ako ne želi..žao mi je, znam sličnih situacija. Čitala sam neki dan da će donijeti zakon, koji neće dozvoliti roditelju da "zaboravi " da ima dijete. Ako ga ne bude poštovao, udariće po džepu..a to ih najviše boli. i dalje ostaje pitanje da li će to biti kvalitetno provedeno vrijeme..
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom