Pogledaj jedan post
Old 15.04.2012., 15:35   #1373
Quote:
Zora Evenei kaže: Pogledaj post
Puno ste mi pomogli, gospodine El Gato Félix.

1) 2) Kosa i T-zona mi se pojačano maste

3) Primjećujem veće, žučkaste, ljepljive ljuskice na vlasištu, T-zoni, obrvama i oko ušiju. Nisam gledala na lopaticama. Odječa i kosa su pune prhuti kada očešljam kosu ili na večer.

4) Krastice i crvenilo na licu. Dosta dugo na licu nisam imala prišt na licu, iako sam tinjeđerica. Ali susrela sam se s krasticama, crvenilom i prištevima na vlasištu.

Trebam li ići dermatologu da utvrdi seboreju?
U lokalnoj ljekarni sam se pribilježila za besplatni pregled vlasišta. Bi li trebala otkazati ili da svejedno idem? Trebam li ljekarnici reći da sumljam da imam seboreju?

Prijateljica mi je preporučila šampon za seboreju marke vichy, koji se koristi tri puta i perut se vraća dvaput u dvije godine, ali se nije mogla sjetiti imena proizvoda. Navodno je jako skup. Prepoznaje li netko tak šampon?
Ispričavam se što tek sad odgovoram na ovaj post, promaknuo mi je.

Prema svemu što ste naveli, Zora Evenei, kod Vas je posrijedi seboreja koja je vjerojatno u kombinaciji sa seboroičnim dermatitisom.

Što se tiče savjeta oko odlaska k liječniku/dermatologu, to uvijek trebate procijeniti sami. Načelno se može reći da dok svoju prhut i tegobe vezane uz seboreju uspijevate držati pod kontrolom uz pomoć pripravaka koji se dobivaju bez recepta, nije nužno da posjetite dermatologa. U onom trenutku kada stvari izmaknu kontroli i/ili kada se u djevojaka i žena pojave i ostale tegobe kao što su opadanje kose, prištići, povećana dlakavost i druge, tada je svakako vrijeme za posjet liječniku. A naravno da se i oko manjih problema uvijek možete konzultirati s dermatologom, ako smatrate potrebnim.

Šampon o kojem govorite možda je ovaj (Vichy DERCOS)?

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom