Pogledaj jedan post
Old 03.02.2007., 20:33   #19
Quote:
Mrtva mrkva kaže: Pogledaj post
Ne bih se slozila. Partenon je remek-djelo ljudske arhitekture, harmonije i sklada, radi se o hramu koji gotovo da nema nijednu ravnu liniju kako bi se iz prespektive promatraca dobio bolji vizualni dojam. Akropola je impresivna u svakom pogledu. Puno impresivnija od Sydneya i Eiffelovog tornja.
Svi u prvih 21 osim Kipa Slobode i Isusa iz Ria su svojevrsna remek-djela. Iz užeg izbora treba sebi izabrati 7 najdojmljivijih. Mislim da je moj izbor dobar, pokušao sam uzeti u obzir sve kvalitete ponuđenih građevina, njihovu prepoznatljivost, utjecaj i značenje...

Partenon i Koloseum jesu remek djela ljudske argitekture, harmonije, sklada i sl. ali nisam ih htio staviti u top 7 između ostalog i jer su danas samo dobro očuvane ruševine. Netko bi mogao reći da su takve i Piramide ali one imaju >2000 godina više na leđima...

Zašto nitko ne dovodi u pitanje Taj Mahal? A radi se o relativno jednostavnom mauzoleju od bijelog mramora i dobro izvedenom okolnom krajobrazu. Po čemu on ulazi u 7 veličanstvenih a ne kritizirana Opera ili Eiffelov toranj

El Tomo:
Samom idejom, izgledom i simbolikom... Na stranici piše:"The structure is not only a landmark that is recognized all over the world, but is perhaps the most popular architectural achievement in the Western world." Ne umanjujem veličinu antičkih građevina ali po mojim kriterijima jednostavno ne ulaze u finale... ali nešto treba izbaciti.

Hvala za informacije o Chichen Itzi. Teotihuacan nije ušao u izbor jer nije u prvih 21, kao ni mnoge druge

Dakle, glasao si za: ...


Još samo 154 dana, navalite ljudi
http://www.new7wonders.com/index.php
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom