Pogledaj jedan post
Old 22.01.2013., 21:49   #3190
Vidim da se skupio veći broj pitanja na koja nije odgovorieno pa ću pokušati odgovoriti na neka od njih:
Quote:
Rachellina kaže: Pogledaj post
Danas dobila nalaz:

leukociti 2-3
stanice 20-30 epitela
rijetke bakterije
dosta sluzi

ostalo na nalazu je sve ok.


Doktoru sam naručena tek u petak. Zna li netko koliko je ovo "gadno"?
Poštovana,

nalaz je u granicama normale. Nešto veći broj epitelnih stanica i sluzi mogao bi značiti da uzorak mokraće nije ispravno uzet i da se pomiješao sa sekretom iz rodnice.

Također je bitno zašto je izvršena analiza urina (jeste li imali kakvih tegoba).

Lijep pozdrav.
Quote:
neobična kaže: Pogledaj post
I šta sa leukocitima i eritrocitima u mokraći?

Imam 35 godina, nalaz sam radila jer sam osjećala kao neku nelagodu u u mjehuru, pogotovo kad je pun, kao neku bol koja nije bol... i lagano peckanje pri mokrenju

Nadam se brzom odgovoru. Unaprijed hvala.
Poštovana,

uzimajući u obzir Vaše tegobe i nalaz urina koji ste napisali, moguće je da se radi o blažoj upali odnosno infekciji.

Nadam se da ste se javili Vašem liječniku i da ste riješili tegobe.

Lijep pozdrav.
Quote:
kenova kaže: Pogledaj post
Bok, potrebna mi je pomoc oko nalaize moje krvne slike.
svi parametri su u referentnim vrijednostima osim sljedecih:

leukociti 3,1 (3,4 - 9,7)
MCHC 355 (320 - 345)
MPV 5,8 (6,8 - 10,4)
neurofilni granulociti (rel) 41,6 (44 -72)
monociti 15,4 (2 - 12)
neurofilni granulociti 1,29 (2,06 / 6,49)
neurofilni nesegmentirani granulociti (rel.) 6 (0-2)
neurofilni segmentirani granulociti (rel.) 36 (44 - 72)
monociti (rel.) 14 (2 - 12)
plazmociti (rel.) 1 (0 - 0)
atipicni limfociti 4 (0 -0)
glukoza 4 (4,2 - 6)
urati 435 (182 - 403)

ima li razloga za brigu? inace,, imao sam laganije trovanje hranom dva dana prije vadjenja krvi (dijareja i bol u stomku)
unaprijed zahvaljujem
Poštovana,

niste napisali kompletan nalaz, a izolirane vrijednosti je teško ispravno protumačiti.

Ono što vidim u nalazu jesu blaže sniženi leukociti i to zbog smanjenog broja neutrofila, a u skladu s Vašim podacima o proljevu i bolovima u trbuhu, moguće je da je ovakav nalaz posljedica neke infekcije.

Od bakterijskih uzročnika, šigela zna dati ovakvu sliku (nešto sniženi neutrofili sa skretanjem ulijevo), a i neki virusni uzročnici.

Potrebno je prekontrolirati nalaze kroz nekih 2 tjedna da se vidi je li došlo do kakvih promjena.

Također, s obzirom da Vas preko foruma ne mogu pregledati i da niste napisali i ostale nalaze, unaprijed se ograđujem od pogrešne interpretacije i ne isključujem mogućnost da se radi o nečem drugome.

Lijep pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 22.01.2013. at 22:03.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom