Pogledaj jedan post
Old 14.06.2007., 13:06   #16
nastavak odgovora/

Na zdravlju sam napisao i stavio linkove iz interneta ,sta je potrebno i dobro znati za razumijevanju oko kicmenih bolesti.

Link;
Krizobolja,protruzija i prolaps interverbal diskova.

Na prvoj stanici osim svih opisa krizobolje su i ilustracije za lakse razumijevanje na post no; 8,9,10,11,12,13,14,17.

===================
Savjet sta imam je je.

a/je si li stvarno ozbiljno povrijedjen?

b/je li se vidi na MRI i je li znades sta znaci i razumijes o cemu se radi?

c/je li si imao drugo misljenje od njihovoga neurologista ili ortopeda specijaliziranoga za "spine probleme".

d/kao sta ti je kazano imas pravo na svojega specijalista.

e/mnogi specijalisti imaju drugacije misljenje o pojedinim povredima.

f/nekada se odluka pusti pacijentu na izbor pogoto ,ako uspjeh nije garantiran ili X-rays ,MRI i fizicki /klinicki pregled su razliciti.

g/zavisno sta je osteceno,nekada se ne moze uspjeti poslije dugoga cekanja uspjesno ukloniti uzrok.

h/svaka operacija je opasna ,vec samo anestetika za vrijeme operacije stavlja svaku osobu u opasnost poslijedica....moze i smrti.

i/onaj specijalista koji kaze biti ces 100% uredu izbjegavaj, posteni specijalista ce ti kazati koliko imas nade za popravak stanja...isto i sta se moze dogoditi jos gorje.

============
Danas su operacije mnogo lakse nego prije 35 godina, primjer ja sam imao za L5/S1...rezano 30 cm......2004 za tri levela otvor je bio samo 10cm i bio je operiran od neurosurgena.

Prije operacije on nije zelio operirati i kazao mije razloge ,sta se moze dogoditi krivo ,da mogu zavrsiti sa dvije operacije u invalidskim kolicima i dao mi je nade samo 40%-50%...za djelomicno pomaganje i to samo u sciatica u doljnjem djelu noge .

Uzeo sam nadu koju mi je dao.....tri mjeseca poslije mi je L4 operiran pritisnuo nerv....i danas je pritisnut....danas sam upravo bio potvrdjen sta sam i ja kazao bez MRI, da su mi otisli i svi drugi levels i to na svim "facet joins, bony naroving of neural existing foramina"....vidi ilustraciju na sliki pa ces razumjeti.

=======

Ja znadem svoju situaciju jer vec traje 36-37 godina i naucio sam mnogo na svojim iskustvima.

Sta sam isto naucio je da smo svi drugaciji, sta je za nekoga nepodnosljivo za drugoga je da moze podnesti lakse.

Za nekoga radi lijekovi ,kao anti-imflametory, ja ih trosim 37 godina drugi ne mogu jedan tjedan....o boli i mene trbuh ali ako ne uzmem 3-4 dana ne mogu se micati.

Za nekoga je dovoljan i aspirin ili sta vec imate, a netko nema pomoci niti sa najjacima narkoticima i alergik je na njih.

30% pacijenta u Pain Clinic, ne mogu dobiti nikakovu pomoc.
mnogo toga ide u krug financija ,familija i novac i neimastina radi samo gorje za osobu koja je bolesna i ona upadne u depresivo stanje, koje opet u krugu daje jos vise bolova.

========
Ne znadem koliko sam pomogao?
Svaki slucaj je razliciti.

Mi smo culi tvoju stranu o povredi ,ali ne napisano sta je i problem?, osim osiguranja, kakova je tvoja dijagnoza i koliko je stvarno potreba operacije ,kakove operacije i koliko levela, je ozljedjeno.
=====
sa najboljim zeljama za bolje

vilko

Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom