Pogledaj jedan post
Old 01.06.2008., 03:19   #13
Hvala. Sjetio sam se još nečeg što sam propustio reći.Pojavit će se ponekad sljedeći problem: AV program je pronašao virus,ali ne može ga obrisati. Tvrd neki virus...no,ipak i to se može riješiti.Ne znači odmah da antivirus ne valja - treba mu malo pomoći.Postoje programi koji nam mogu poslužiti u tu svrhu.Jedan od njih je Unlocker.Možete ga naći ovdje:
http://fileforum.betanews.com/detail...r/1115825635/1
Mala,neprimjetna alatka(file ima svega nešto malo više od 200 kb) a u isto vrijeme moćna.Nakon instalacije,na desnom kliku dobijete dodatnu opciju - unlocker asistant.Služi za deblokiranje datoteke koju neki proces koristi,a mi ne znamo koji.
Npr. možda vam se dogodilo da imate neku nepotrebnu datoteku i kada ju pokušate obrisati Windows vam javi da datoteka ne može biti obrisana ni premještena jer ju koristi neki program ili osoba.??pa vam kaže da zatvorite sve programe koji ju možda koriste i pokušate ponovo...a vi nemate što zatvoriti i sigurni ste da datoteka nije u upotrebi.
U tom slučaju,kliknete desnim klikom na datoteku,izaberete unlocker i on će vam prikazati procese koji su ju blokirali,a ponudit će vam opciju da ju deblokirate ili da odustanete. Nakon toga možete ju obrisati - ili klasično,ili ponovo pomoću unlockera.
Dakle,upravo tu drugu opciju ćemo koristiti da pokušamo izbrisati virus kojeg nam je AV pronašao ali nije ga obrisao.
Slijedimo putanju koju nam pokaže i kada pronađemo konačno taj zbrlj.exe,desni klik na njega,unlocker,ako je blokiran deblokiramo ga,zatim ponovo desni klik i unlocker,izaberemo delete i to je to.Ja nisam do sad naišao na nešto što unlocker nije mogao obrisati.
crni puž is offline  
Odgovori s citatom