Pogledaj jedan post
Old 25.06.2012., 15:29   #11
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
evo ja sam pretrazila bazu raznoraznih objavljenih medicinskih studija (PubMed) i ne nalazim niti jedan objavljeni clanak/studiju u kojoj bi se takvo nesto tvrdilo. dakle da su cepici kao nacin aplikacije lijeka stetni ili cak opasni. guglala nisam jer tamo ima svega i svacega. mene vise u toj vasoj prici brine to sto kazes da je cesto bolesna, tj da cesto ima temperaturu. koliko je to cesto? koliko visoka bude temp, do koliko pustis da fibra, tj kad joj dajes cepic/sirup? jel ona jako osjetljiva, boluje li od neceg kronicnog?
I ja sam malo pretraživala i nisam ništa uspijela naći..... zato sam postavila temu jer mi se učinilo da se tu ponekad javljaju i ljudi od struke i koji se u to baš kuže..... mislila sam ako i oni idu po tim seminarima da su nešto čuli ili su bar upoznati i sa novijim saznanjima.....

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Sweethart, ja bih se na tvome mjestu pozabavila uzrokom čestih obolijevanja koji kao simptom imaju povišenu temp. Diži djetetu imunitet, pa neće biti potrebe ni za sirupima niti za čepićima u toj mjeri. Sve je štetno u velikim koncetracijama, pa sigurno i često stavljanje čepića u guzu.
ovdje ću odgovoriti i tebi i aniano......

ona uistinu često ima temperaturu (pila je sirup ove zime 3 ili 4 puta), no ne računajući te situacije kad je morala piti antibiotik, ona otprilike svaki mjesec-mjesec ipo ima po par dana temperaturu
(od drugog mjeseca do 5 je bilo zatišje i nekim je čudom nije imala i onda opet početak 6. i sad kraj 6.)
Ja sam sebi našla neko objašnjenje da je sklona tempici i da joj organizam burno reagira
Kad je imala gnojnu anginu u 11 mj. vadili smo krv i leukociti su bili 19 tisuća, nakon par sati temp. 41 i pravac bolnica kad tamo - oni se u par sati popeli na 30 tisuća

Drugi dan antibiotika tempica joj bila spala, a četvrti dan leukociti joj pali na 8 tisuća

Nikad joj ne skidam temperaturu ispod 38.5 i pričekam tri dana prije nego odem dr.
I još nešto.... početak temperature bude uvijek oko 37 stupnjeva, poslije se počinje penjati i onda neko vrijeme bude vrhunac i teško joj je spuštam, a onda samo primjećujem kako se produžava vrijeme bez temperature i kako joj vaarira ( bude 38.3 i dok ja odem po čepić ili sirup, padne na 36, preznoji se sva...) nakon toga znam da temp.polako nestaje....

I još nešto.... vadili smo krv prije par mj. i leuko bili 15 tisuća( nije bila bolesna, no doživjela je traumu, tj. pala je niz par stepenica), prekjučer opet vadili i 5 tisuća (viroza)......
kod nje sve nekako varira.....

Inače je jaaaako živahna, dobro jede, jedino čime bih ovo možda mogla objasniti je da joj rastu zubići pa joj je imunitet malo niži.....
Kupila sam joj imuniglukan pa ću pokušati s njime......


Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
temperaturu nije niti potrebno spustati tako nisko, sasvim je dovoljno da bude ispod 39.
ne znam kako tusirate i koliko bude u kadi ali trebalo bi pomoci, ako ne to onda oblozi.
kad je moja imala gripu nismo mogli s obicnim kupanje spustiti nego oblozi i to oko prsnog kosa.
s cepicima zbilja nemam iskustva jer se nasa mala tako derala kad bi joj pokusali staviti cepic da smo odmah s prvom temperaturom preli na sirup ali vjerujem da stetnost cepica za debelo crijevo moze biti samo zbog mogucih ozljeda, ne vejrujem da nije dobro dobro istrazeno ovo ostalo.
Ne držim je u kadi baš predugo.......više otuširam i izvadim

ni moja nije neki ljubitelj čepića, no kako djeluju brže i bolje od sirupa......

Ona mi je samo rekla da je to čula na nekom seminaru i da je to nešto novije...... i meni je malo čudno što nigdje drugdje ne mogu nači ništa konkretno o tome......
Što ste rekli - valjda nam se bi pustili da to dajemo djeci ako ima baš takve posljedice
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom