Tema: Madraci
Pogledaj jedan post
Old 16.10.2012., 10:54   #3820
Smile

Pozz svima koliko vas ima za početak

Ovako hitno nam je promijeniti madrac veličine 160 * 200 cm.

Kupili smo krevet prije 4 godine, krevet je još uvijek odličan, kao i podnice Legenda SK by HESPO.

Naime na datu garanciju na deset godine, nakon 4 godine smo već spalili. Dakle imamo Hespov Ergostar istih dimenzija 160 * 200 madrac, lijepo smo mi oprali presvlaku kada se zaprljala, usla je u sebe...nikad ne prati nikakve presvlake. Prane su na 40, piše da se mogu i do 60, njih ne koristimo godinu dvije sigurno tako da smo madrac navukli samo jersey plahtom. Jedna osoba u biti ja spavam na tom krevetu otprilike najviše 65 kg, ali ponekad dođe druga osoba sa svojih 70 ak kg , oko 135 kg maksimum, onako da pogleda tv nekad i zaspe, ali rijetko.

Naime madrac smo veceras otvorili doslovno jer nismo znali sto je s njim, nesto je smrdilo u sobi jako, a ja sam alergična na prašinu, dim i sl...imali smo što vidjeti, ta hladno topla lijevana pjena kako li se već zove se čitava pojela, kao da su je moljci i grinje izgrizli, na njoj neka plijesan, prašine ko na podu. onako vjetrili smo par sati okrenuli ga na normalniju stranu, onu s manje plijesn i tako smo ga prekrili plahtom i jerseyem, a ispod smo stavili isto jednu plahtu jer je očito da su krevet i podnice u AAAAAA++++ stanju, a madrac katastrofa, em je izmjenio boju em se izlizao izgrizao, kao da su ga grinje popapale ili moljci, pun je smrada dlaka, prašine i svega nečega, plijesni. bljak!

Danas sutra trebamo ići kupiti novi madrac za taj krevet, u ST smo.
Ovaj je bio od hladno lijevane pjene sa 7 zona, rekla sam Ergostar by Hespo, kupljen 2008. To je očito nama bio uvaljen neki stariji model jer nema onog zelenog između već je čitav žut i užasan, a meni ta nazovimo pjena ne izgleda na pjenu već na običnu spužvu u raspadu.

Naglašavam on je meni bio dobar za spavanje, volim tvrde madrace, da se ne cuje muha u letu, problemi s kralježnicom, ali isto bi tu i tamo znala propadati u njega. Eh sad koji je najpribližniji ovome ili u obzir dolazi Memorijska pjena, valjda u kombinaciji sa PU pjenom.
Mozemo opet uzeti isti za nekih 4500 kn šta mi nije napeto, perfectu sam guglala do jutros, dosla sam do cifre od 17000 kn, divan madrac, samo sto ne leti... sad nailazim na vase evo Basic Ergoactiv Optimal, super cijena, divno, ali nisu u st. Da li vrše dostavu u ST?

Memorijski madraci od Ergoactiva su mi skupi, preko 5000 kn,a i lateks su mi skupi, sve preko 5000 kn za ove dimenzije. S oprugama ne gledamo ništa.

Znači u obzir dolazi Memory pjena u kombinaciji s PU ili nešto kao ergostar, od hladno lijevane pjene, samo što ovde vidim samo 5 zona, ja imam 7 zona, prednost ovog je ova Tencel antibakterijska navlaka i sve mi je lijepo, pa i cijena 2200 kn. Ima kakve razlike u tvrdoći za 5 i 7 zona? Meni je ovaj moj ugodan bio, volim tako tvđe, polutvrde, da se ne mičem nikud, a imam i bolnu kralježnicu,a spavam na trbuhu, komedija...

PS Našla sam u brošuri Emmezete

Madrac Venus od Hladno Lijevane pjene, pet zonska jezgra, valovito rezane, posebno prilagođene zone koje prate konture tijela, kukove, ramena, glavu i stopala s elastičnom dvostranom antibakterijskom presvlakom, skidiva i periva na 60, antialergijski. Visina 16 cm...moj je visok 17 cmi 7 zona ( stvarno ne kužim razliku u zonama, help?!?)
za moju dimenziju bi izašao 2000 kn.

Vital 2 je isto HR pjena, samo 7 zona sa visco memory pjenom (razlika mi baca jedino na visco-viskoza? ni ovo mi nije jasno, hipoalergijska BRT navlaka proštepana s klima prozračnim vlaknima, ugrađane 4 ručke radi lakšeg okretanja, periva na 60 .visina 19 cm , ali cijena mu izađe 4000 kn
i jedan od memory pjene, ali vidim da je combo memory plus PU

ELEGANT MEMORY 12cm PU pjena, 30 kg/m kubičnom, nedeformirajuća, izotermična, namijenjena svim težinama; 3 cmVISCO V50 memory pjena( objašnjenje, jel opet o nekoj viskozi riječ) koja se prilagođava obliku tijela, flis 50 g / m kvadratnom, Presvlaka elastična dvostrana antibakterijska i antialergijska presvlaka skidiva i periva na 40. visina madraca 17 cm. Cijena 2200 kn.

Dubai 3D 8 cm pjene FLEXY, 8 cm pjene HR SOFT, 5cm memory pjene VISCO OPEN CELLS, specijalno rezana radi veće udobnosti i prilagodbe tjelesnim zonama, pamučna presvlaka, skidiva i periva na 40, bočno ušivena FREE AIR traka koja omogućava prozraćivanje unutrašnjosti madraca i time produljuje vijek trajanja madraca, visina 24 cm, cijena opet 3200 kn.

Nemam iskustva s ovim pjenama, ali ova za 2200 kn mi se čini pristojna i ok i onaj prvi madrac od hladno lijevane s 5 zona za 2000 kn.

Mislim i ovaj Ergostar od 4500 kn se doslovno raspao i upljesnio.

Jel znate šta o ovim proizvodima iz Emmezete, odakle su i jel to vrijedi, jel se kod njih to može isprovati?!? Ako ne dajte neki savjet jer sam na Perfecti uočila neki od 17 000 kn, a da našla sma i neki za 7000 kn taj mi je the best kad sam gledala specifikacije jer ima protiv znoja i tako, dosta se znojim dok spavam, to je bitno naglasiti pa neki se prozračavanjem, a da je tvrđi prilagođava se tijelu i ugodan za spavanje i za Boga miloga da se ne raspadne na proste faktore kroz 3-4 g

Moram kupit madrac do kraja tjedna inače ću posjedit. Molim savjete, hvala
biancaneve31 is offline