Pogledaj jedan post
Old 25.01.2011., 03:32   #19
Ok pitanje.

Živim u stanu od 30 kvadrata, od trošila imam - pećnicu, frižider, vešmašinu, bojler, računalo, mali bojler u kuhinji koji je na pola i termo peć (koja rijetko kad prelazi pola, nikad nije na maximumu i puni se samo noću). Brojilo je u stanu.

van stana sam radnim danima od 7 -23 dakle u tom periodu rade možda samo računalo (ako mi se vrti neki download i sl. al rijetko), bojler i frižider. S tim da sam dobila savjet da mi je bojler bolje držat stalno upaljen jer onda manje troši nego da ga palim svaki dan i punim za tuširanje i sl. pa ga rijetko gasim. Vikendom ili spavam ili učim, mašina radi možda 5 sati u 10 dana i to preko noći.
Usisavam rijetko (1 tjedno) jer nema potrebe, punim mobitel i sušim kosu.

Situacija je sljedeća:
Lani sam imala ratu 89 kn(ljetna) i 154 kn(zimska) i dobila razliku od 1300 kn
Ove godine uz IDENTIČNU potrošnju (jedina razlika je bila ta da sam imala radove u stanu gdje su se rezalica za pločice i drvo koristile neka 2-3 dana)
rate su bile 180 i 275 i dobila sam razliku od 2800 kn (nisu mi uračunali drugu uplatu od 275 kn u 12 mj, koja je vidljiva na njihovoj stranici i danas sam uplatila jednu ratu zaostaka 275 tako da dug ispada 2300 kn.

Mene zanima kako nekome tko u stanu boravi 3 dana u tjednu (praktički) može biti tolika potrošnja struje ( po razlici od obračuna 12.12 do danas 24.1 - ispada da trošim 11 kn tj 15 i 17 kwh dnevno)

I da napomenem nije me bilo mjesec dana tokom ljeta, bojler nije radio 7 i 8 mj (pokvaren), vešmašina nije radila do negdje od 6 do kraja 8 mj (pokvarena) tak da sam kod dečka obavljala pranje robe i kupanje...

Any ideas?
Brojilo je prastaro, jednom prilikom dok sam ga čistila kutija u kojoj je je skoro otpala sa zida... pa ga se ne usudim dirati....

za vikend dolaze dva frenda s mjeračima pa ćemo provjerit koji klinac...

jedino da susjed iznad mene nije na neki foru spojen na moje brojilo


p.s.
Poslali su mi rate za ovu godinu 189 i 180 )))
što ako je potrošnja za 2010 točna znači da bi slj godine dobila još veću razliku za platit...
Ko je tu lud???
__________________
Everyone's going to hurt you sooner or later. You just have to decide who's worth going through the pain.

Zadnje uređivanje sophiae : 25.01.2011. at 04:11.
sophiae is offline  
Odgovori s citatom