Pogledaj jedan post
Old 22.04.2006., 18:52   #13
Quote:
Sunburn kaže:
jao majko, zabijanje grkljana u dusnik, uguravanje nosne kosti u mozak,...

sta se tice ovog prvog - dusnik se izravno nastavlja na grkljan, tako da za ugurat potonji u dusnik moras covjeku otvorit vrat i pritisnut hrskavicu odozgo. ali istina je da mozes udarcem zdrobit prstenastu i štitnu hrskavicu što moze dovesti do gušenja

drugo - nosna kost ima oko 1cm kvadratni i nalazi se na stranama nosa. kako to mislis ugurat u nos mi nije jasno. ako ga opizdis direktno nosan hrskavica (mekani dio) se zabije u procjep izmedju vomera i lamine etmoidalne kosti ali nema tu mozga. iza nosne supljine je zdrijelo tako da ni tuda nece moci. to ne funkcionira nikako

da ces vilicu nekome ugurat u mozak mos odmah zaboravit, ako ga i opizdis bejzbol palicom ili necim slicnim u bradu vilica ce krenut unatrag, polomit ces mu zube, vilica ce napuknut i eventualno uc u vanjski slusni hodnik na koji se naslanja ali do mozga definitivno nece doc

prekardijalni udarac sumnjam da bi upalio, srce bi se oporavilo, jedino bi sternum bio slomljen

udar straga u vrat da, frakturom vratne kraljesnice dolazi do ostecenja ledne mozdine a ostecenje tako visoko paralizira cijelo tijelo (ali nije neophodno smrtonosno)

za karotide je lakse stisnut i drzat nego pogodit precizno prstima, ali u slucaju da uspijes pogodit tako da prsne unutarnja karotida, da, vjerujem da bi bilo smrtonosno
Jesi li ti student medicine ili pak liječnik? Vidio sam ja anatomski atlas ali mi baš nije sve jasno.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom