Pogledaj jedan post
Old 15.04.2004., 13:59   #12
Re: "moje djete je najbolje"

Quote:
još jedna mudrica kaže:
i što sad, šta da radim, kako da se ponašam, nisam bila spremna na "takvo" dijete ili su batine i dernjava sastavni dio odgoja...nije razmažen jer nije ga imao tko razmaziti...več jednostavno ima jaku volju (po horoskopu - škorpion i jarac). Ne želim ju slamati jer bi to imalo velike psihičke posljedice na njegov dalji razvoj...ali opet ja nemogu više (smršavila od poroda do sada 30 kila), otac isto tako... i kako onda da ga usmereavam normalno...??

molim za savjet i oprostite na ovako dugom postu.
Osjećala sam se jedno vrijeme upravo kao da sam histerična mama koja po čitav dan viče: nemoj to, nemoj tako, učini molim te ovo, ne, ne, ne...

Bili smo nezadovoljni i maleni i ja.

Tada sam snizila ton Kada cendra jer nešto hoće...a to je gotovo stalno, najprije u sebi odbrojim do deset, a zatim ga zovnem, i zahtjevam da me pogleda u oči dok razgovaramo. Istim, laganim tonom nastavim mu objašnjavati radi čega nešto nije u redu i radi čega ne može nešto dobiti. I pitam da li razumije. Redovito smireno razgovara samnom tako i shvati

Naravno da je u početku bilo teško. Nije se htio ni okrenuti. Stavljao je ruku na oči i kroz cendranje pitao što je kad sam ga zazvala. Ako je bio baš histeričan zagrlila bi ga i okrenula sebi, naslonila mu glavu na svoje rame dok se ne smiri i tada tek razgovarala s njim, kad je potpuno miran..

Ne može ti se dati pravi savjet u ovoj situaciji. Trebaš pokušavati na razne načine doći do njega bez upotrebe sile i vikanja. A inzistiranje da te gleda u oči dok mu nešto objašnjavaš je provjereno dobar način.

sretno
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom