Pogledaj jedan post
Old 10.02.2008., 19:05   #4
Draga moja ursula, post je na pravom mjestu. Meni ti je tako kao tebi bilo ljetos. Svih 5 tjedana svoga godišnjega provela sam ležući ukočena. Posebno mi škodi visoka temperatura zraka, sunce i promjene vremena. Kada su promjene vremena onda me posebno boli, ja ti onda uzmem Voltaren čepić i mogu ti reć da je to jedino što mi pomaže. Od ljeta kada mi postavljena dijagnoza, do sada ja ti pijem Metotrexat, 10 mg tjedno, ali on nije za bolove, on samo usporava bolest. I mogu ti reći da mi je sada super. Dođe mi par dana kada mi je lošije i kada me više boli, ali više je dana kada me ne boli. Moj posao je isto kao tvoj tipkajući, ali ja sam uvidjela da to tipkanje godi mojim prstićima i da im paše ta vježba. Imam jedino problem kada se hoću dignut sa stolice nakon dugog tipkanja ukoče mi se koljena. Mene nekako više bole veliki zglobovi, ramena, laktovi i koljena (izbjegavam svake stepenice). Prsti na rukama su mi dosta razgibani (vjerojatno od tipkanja). Ja ti svakog mjeseca redovito vadim krvne nalaze i idem kod svog reumatologa. U 12. mj. sam bila kod imunologa u Zagrebu, zove se doc. Anić i stvarno je super. Probaj se nekako uvalit kod njega ako možeš. Ja ti vjerujem da te jako boli, jer meni je ljetos tako bilo grozno, znali su mi se svi zglobovim ukočit da nisam mogla ni do WC. Od kada uzimam terapiju svakim danom sve mi je bolje. Sad kad sljedeći put budem išla kod dr. obećala mi je prepisati toplice, jer na našu dg. imamo pravo 3 tjedna u toplicama. I ja ću to iskoristi. Nemoj očajavat, jer čim više si ti više u bedu više će te boliti zglobovima. A kad ti se malo poslože stvari, onda zaboraviš na RA i pičiš dalje. Ne znam da li su ti vadili CRP i reuma testove? To ti je dosta bitno za dg. RA. Da li imaš neki nalaz na kojem ti piše RA? Ajde probaj se naručit za doc. Anića pa mi se koji put javi da vidim kako ti je. Kad dobiješ pravu terapiju bit će ti bolje, videt ćeš. Ne smiješ gubiti nadu. Meni je isto bilo jako teško, mislila sam da mi svijet srušio. Mislila sam, pogledaj me imam samo 35 godina, a već sam sva gnjila. Jedna mi je med. sestra rekla da je mislila da to samo stari ljudi imaju? Koza ne znam koju je ona školu završila! Nemoj pustit da te bolest zgazi, zgazi ti nju.

Zadnje uređivanje polly : 10.02.2008. at 19:07. Reason: quote
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom