Tema: Down sindrom
Pogledaj jedan post
Old 23.11.2005., 23:05   #77
evo nas sa novim izvjestajem...
bili smo na Goljaku i obavili pregled kod neuropedijatrice i fizijatra koji su nacelno zadovoljni Dominikovim stanjem

ukratko neuropedijatrica:
"U neurorazvojnom statusu: 2 mj, opseg glave 38,5 cm, dominira hipotonija uz kasnjenje u usvajanju postularnih aktivnosti. Soc. kontakt zadovoljava, kao i interes i paznja."
Za EEG je rekla da je granican (postoje neke visevoltazne zasiljene formacije vise desno, grupirane koje joj se nisu svidjele), pa smo naruceni za novi EEG pocetkom prosinca, te je savjetovala da se ne cijepimo prije nego obavimo taj EEG.

zanimljiva ta polisomnografija... totalni SF!
daklem, sto se toga tice - cekamo i nadamo se boljem rezultatu slijedeci put!!!

fizijatar (lik je bio bas simpa i raspisao se!! ):
"Budan, zive spontane motorike (sunce mamino ), sakice zatvorene, kontakt pogledom, fiksira, prati igracku po horizontali, reagira na zvuk - umiri se nakratko. Tonus fluktuirajuca normohipotonija, najizrazenija na vratnoj muskulaturi. Guguce, vokalizira. U trakciji nema usvojenu kontrolu glavice. Na boku se zadrzi uz blaze izvijanje, vrati se na ledja rotacijom glave. U potrbusnom ne izvuce sam ruke, nego uz malo pomoci. Fleksija, oslobadja disne puteve uz stimulaciju, digne glavu kratko do 45 stupnjeva. Galant +. Palm. grasp +. Plant. grasp +. U vnetr. susp. glava u razini trupa koji je opruzen uz fleksiju udova. U vertikl. susp. povremeno izvijanje, inace fleksijski stav uz oslon na stopala kratko i uz fleksiju kukova i koljena, plant. grasp. lijevo nesto izrazeniji? Povremeno izlazi ASTVR u supinaciji, (cesce L?). Tetivni refleks simetrican. Moro simetrican u obje faze.
Motoricki status odstupa uz flukt. tonus i hipotoniju vise vratne muskulature, pa se preporuca stimulacija SM razvoja za dob.. Kontrola za 2 - 2,5 mj.
Slobodni rezim zivotnih aktivnosti."

vise manje sam skuzila sve (sto je pjesnik htio reci), osim onog djela sa ASTVR, pa ako netko zna, lijepo molim da mi prevede... thanks!!!


a bili smo i kod fizioterapeuta i pokazala nam je baby handling (tj. kako pravilno drzati i baratati s djetetom) - to ce nam slijedeca dva tjedna biti glavna preokupacija tijekom budnog dijela dana... Dominiku te "vjezbice" ne smetaju, cak mi se cini da mu neke od tih gnjavaza i pasu... recimo super mu je kada mu nogice pritisnem prema trbuhu - pa "okine rafalno"!!!

toliko novosti od nas...

puno pozdravceka svima!!!
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom