Pogledaj jedan post
Old 31.08.2015., 19:30   #48
Question

Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
a životinje imaju svijest o svojem postojanju, razmišljanu o životu, izuzmimo čovjeka, po čemu čovjek ima manje pravo na meso od recimo lava, vuka?
Pretsani prat ruke jer bakterije imaju pravo na život ili kaj god već rade
Covjek ima manje pravo na meso jer covjek bez mesa MOZE!
Lav i vuk su iskljucivo mesojedi, i kao takvima im je meso potrebno za opstanak, covjeku je NEPOTREBNO!


Zivotinje ako i nemaju svijest kao covjek, imaju odredjenu inteligenciju i znaju sto im se dogadja, razlikuju jako dobro kad ih pomazis ili udaris, dakle osjecaju i boli ih!

Vezano uz bakterije, imam se pravo braniti, ako bilo koja zivotinja izravno ugrozi nas zivot, imamo je pravo ukloniti.

Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Prestani koristiti računalo jer energija potrošena na struju smananjuje poalrnim medvjedima životni prostor ili voziti auto.
A dolazimo do toga da je tvoj karakter prihvatio ne jesti meso i optuživati druge da nemaju odgvornsoti kada sama svakodnevno koristiš blagodati moderne civilizacije koje itetako utječu na naš ekosustav. Predlažem ti da sljedeći put kad će se držat svojih moralnih odluka da odbiješ hitnu pomoć (hitna kola zagađuju zrak i pridonose globalnom zatopljenju), da odeš u nekakvu zabit i to pješice da ne uagađuješ zrak, da ne nosiš uopće odjeću jer postoji mogućnost da ju je nekakv mali kinez napravio- koji za razliku od životinja treba imati svoja prava i pretsneš koristit sve elektroničke uređaje jer njihova proizvovodnja zagađuje okoliš i krši ljudska prava, te da živiš na bobicama.

Trudim se sto manje kineskog skarta imat u zivotu, upravo i iz razloga zlorabljivanja.

A tvoja logika oko zagadjivanja jest, ne smijes upozoravati na veliki problem ako protom radis puno manje zlo? Kao palis kompjuter?

A to sto masovna proizvodnja mesa snosi krivnju za vise od pola emisije stetnih plinova, cemo gurnutu pod tepih, jer to nema smisla spominjati ako palim zarulju svaki dan?
Molim te, izvuci od nekud tocne brojke za jedno i drugo, pa da vidimo tko je veca stetocina, i ko koga ima pravo prozivati?

I btw- obozavam sve moguce bobice!

Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Ne razumiješ pojam morala, pojam morala je autonoman, pojam pravila je heteronoman, nema tog pravila koje govori o životinskom pravu na život, da životinje imaju prava bili bi ljudi. A moral se razlikuje od osobe do osobe
Moja ljudska prava (koje doduše nema životinja) su pravo na život i pravo na izbor, moje pravo na izbor je jest meso, peč ga na roštilju, dinstat i radit umake.
Ti jedeš biljke, po čemu ta biljka nema pravo daljnjeg vegetiranja i rasta? Razlika između mene i tebe je u tome kaj sam ja proširio djelokrug jedenja na pojedine životinjske vrste.
Ne, moral i etika bi trebali biti objektivni po pitanju svih, samo ljudi nisu na istom razinama shvacanja zivota i zato nastaje svo nerazumijevanje ovog svijeta.

Tvoje pravo na jedenje mesa (koje ti nije potrebno) ne bi smijelo biti vece od zivotinjinog prava na zivot, u kojem ona pati samo da bi ti imao sta baciti na rostilj....
Ti zaista ne razumijes tu sebicnost?
Roseia is offline  
Odgovori s citatom